Добіг кінця міський етап військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл-Джура». У змаганнях взяли участь команди середньої та старшої ланки з кожної зі шкіл Южненської громади. Гра цьогоріч стартувала у квітні та складалася із чотирьох етапів: історія, медицина, театральна постановка, конкурс строю та пісні «Впоряд». Перші три конкурси пройшли в онлайн форматі.

Школи Сичавки та Нових Білярів представили рої тільки середньої ланки, адже ці навчальні заклади не мають старших класів. Ліцей ім. В. Чорновола взяв участь лише в одному з конкурсів, тож посів останню сходинку рейтингу.

Єдиний офлайновий фінальний етап гри — конкурс строю та пісні «Впоряд» відбувся 26 травня на базі Ліцею №1. Рої продемонстрували свої навички зі стройової підготовки. Захід мав відбутися на ґанку та стадіоні, але через непогоду, був перенесений у хол будівлі школи. А конкурс «смуга перешкод» довелося скасувати, проливний дощ не залишив жодного шансу учасників показати свою спритність.

Результати фінального етапу:
1 місце – рій «Кіборги» Ліцею №1;
2 місце – рій «Південний сокіл» АШГ;
3 місце – «Соколи» Ліцею №2.

За загальними підсумками гри переможцями у обох ланках стали рої Ліцею №1 курені імені Героя України Сергія Кемського «Козацька воля» та «Кіборги» (керівники Вікторія Зіброва та Валентина Качмарська). Дітей нагородили солодкими та грошовими призами, а також кубками. 

Одна з наставниць рою-переможця Валентина Качмарська розповіла, що підготовка тривала довго і складно, адже майже усі учасники команди брали участь у змаганні вперше. Також більшість дітей навчається у другу зміну, тож репетиції та тренування не могли тривати довго.

«Я хотіла би подякувати нашим випускникам, колишнім учасникам рою «Кіборги», які брали участь та перемагали у багатьох конкурсах гри «Сокіл-Джура» на обласних змаганнях у 2018-2019 роках, які допомагали у підготовці нашої команди. З такою підтримкою ми отримали перше місце» – Валентина Качмарська.

Після церемонії нагородження усіх учасників та гостей конкурсу запросили на куштування польової каші.

Наступним етапом гри мав би стати обласний, але цього року у спортивному відомстві громади прийняли рішення відмовитися від участі в ньому.