фото Офіс Президента

Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати переговори про вступ України в Євросоюз.

 Про це на прес-конференції сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише УНІАН.

Звіт Єврокомісії про завершення втілення Україною необхідних реформ буде представлено у березні 2024 року, бо наразі виконано понад 90% реформ.

 “Україна завершила понад 90% необхідних кроків, які ми встановили у нашій доповіді минулого року,  – зазначає фон дер Ляєн. – Сьогодні Європейська комісія рекомендує, аби Європейська Рада розпочала переговори про вступ з Україною і Молдовою”.

За її словами,  українці глибоко реформують країну навіть під час війни за існування.

Зокрема, Україна продемонструвала прогрес у реформуванні системи правосуддя, щодо відбору членів Вищої ради правосуддя, щодо антикорупційної програми, щодо боротьби з відмиванням коштів, щодо важливих заходів з обмеження впливу олігархів на державну політику, щодо схвалення нового закону про медіа і прогрес у питанні захисту національних меншин.

Також Урсула фон дер Ляєн додала, що решта реформ вже реалізується і Єврокомісія вітає ці зусилля. Європейська Рада має ухвалити політичне рішення. Засідання лідерів ЄС відбудеться у середині грудня, і питання започаткування переговорів буде на порядку денному.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський привітав рішення Єврокомісії, зазначивши, що сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок.

“Українці завжди були і є частиною нашої спільної європейської родини. Наша держава має бути у Євросоюзі. Українці на це заслуговують і своїм захистом європейських цінностей, і тим, що навіть у час повномасштабної війни ми дотримуємо свого слова, розвиваючи державні інституції. Всі необхідні рішення ухвалюємо”, – опубліковано коментар Зеленського на сайті Офісу президента.

Зазначимо, сьогодні Єврокомісія оприлюднила щорічний звіт про розширення ЄС, який вперше відображує прогрес, досягнутий на шляху до членства в ЄС Україною, Молдовою та Грузією.