![](https://focus-gromada.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/0869180cfb71e45460beae9260d17110_1699093173_extra_large-1024x681.jpeg)
фото Офіс Президента
Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати переговори про вступ України в Євросоюз.
Про це на прес-конференції сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише УНІАН.
Звіт Єврокомісії про завершення втілення Україною необхідних реформ буде представлено у березні 2024 року, бо наразі виконано понад 90% реформ.
“Україна завершила понад 90% необхідних кроків, які ми встановили у нашій доповіді минулого року, – зазначає фон дер Ляєн. – Сьогодні Європейська комісія рекомендує, аби Європейська Рада розпочала переговори про вступ з Україною і Молдовою”.
За її словами, українці глибоко реформують країну навіть під час війни за існування.
Зокрема, Україна продемонструвала прогрес у реформуванні системи правосуддя, щодо відбору членів Вищої ради правосуддя, щодо антикорупційної програми, щодо боротьби з відмиванням коштів, щодо важливих заходів з обмеження впливу олігархів на державну політику, щодо схвалення нового закону про медіа і прогрес у питанні захисту національних меншин.
Також Урсула фон дер Ляєн додала, що решта реформ вже реалізується і Єврокомісія вітає ці зусилля. Європейська Рада має ухвалити політичне рішення. Засідання лідерів ЄС відбудеться у середині грудня, і питання започаткування переговорів буде на порядку денному.
У свою чергу президент України Володимир Зеленський привітав рішення Єврокомісії, зазначивши, що сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок.
“Українці завжди були і є частиною нашої спільної європейської родини. Наша держава має бути у Євросоюзі. Українці на це заслуговують і своїм захистом європейських цінностей, і тим, що навіть у час повномасштабної війни ми дотримуємо свого слова, розвиваючи державні інституції. Всі необхідні рішення ухвалюємо”, – опубліковано коментар Зеленського на сайті Офісу президента.
Зазначимо, сьогодні Єврокомісія оприлюднила щорічний звіт про розширення ЄС, який вперше відображує прогрес, досягнутий на шляху до членства в ЄС Україною, Молдовою та Грузією.