Згодом українцям доведеться платити за ще одну комунальну послугу. Так, потрібно платити не лише за газ та окремо за його доставку, а й за утримання внутрішньобудинкових мереж, повідомляє видання “Газправда”.

Для цього потрібно підписати договір із сертифікованою організацією (може бути облгаз) та додатково сплачувати. Таким чином фактично з’явиться третій платіж за газ.

При цьому законодавство надало право власнику обирати організацію, яка виключно на договірних умовах та на платній основі здійснюватиме роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж. До того ж, це може бути як місцевий облгаз, так і інші організації, які на це отримали відповідні дозволи.

“Чинне законодавство містить застереження, що у разі незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у будинку розподіл природного газу припиняється. Однак до завершення остаточного реформування нормативно-правової бази у цій сфері припинення газопостачання облгазами виключно через незаключення договорів на ТО може вважатися маніпулятивним та є порушенням прав його мешканців”, – пише видання “Газправда”.

Як зазначається, після введення третьої платіжки фахівці повинні здійснювати один раз на рік візуальний огляд газопроводів, перевіряти наявність вільного доступу до них, стан фарбування та кріплення газопроводу, наявність футлярів у місцях прокладки через зовнішні та внутрішні конструкції будинку, стан ущільнення міжтрубного простору, а також очищають його від бруду і, у разі потреби, відновлюють його.