Консульські послуги для українських чоловіків призовного віку призупинили за кордоном.

Сьогодні Центр обслуговування громадян “Паспортний сервіс” повідомив, що закордонні підрозділи державного підприємства “Документ” перестали видавати готові документи українцям. Там заявляли, що це сталося через технічні причини.

Разом з тим стали з’являтися повідомлення, що в деяких консульствах зупинили надання послуг для чоловіків призовного віку. Так у Польщі, Іспанії та Німеччині розповідали про “тимчасову паузу в подачі документів від чоловіків мобілізаційного віку”.

Пізніше з’явилася заява міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Він заявив, що вчора доручив вжити заходів щодо відновлення “справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном”.

“В умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна”, – написав Кулеба у соцмережі X.

Він додав, що обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

“Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює”, – підкреслив міністр.

Він додав, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону про мобілізацію та після набрання ним чинності.