Контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України застосував диспетчерський центр “Укренерго” з 6:40 до 9:00 15 травня.

Як пояснили в компанії, дефіцит в системі зріс через значне похолодання і використання обігрівачів.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що Україна втратила великий обсяг потужностей на електростанціях і зараз їх не вистачає. Тому вже протягом певного часу доводиться застосовувати обмеження для промисловості.

За його словами, хоча багато хто з побутових споживачів не відчував проблем, дефіцит електроенергії в системі існує давно.

“Його можна компенсувати декількома способами: комерційний імпорт, коли його не вистачає “Укренерго” може застосувати аварійну допомогу з сусідніх країн, а коли і цього не вистачає – ми можемо обмежити споживання промислових споживачів. Але коли не вистачає і цього, ми вимушені для збалансування залучити до обмеження не лише промисловість, але і населення”, – розповів Кудрицький.

Він додав, що ввечері 14 травня через похолодання відбулося різке збільшення споживання електроенергії. Тому компанія застосувала екстрені відключення.