З нагоди 45-річчя міста на ґанку Палацу культури “Дружба” колективи закладу привітали містян із днем міста. 

Концертна програма розділилась на чотири етапи: дитяча програма із конкурсами та забавами для малечі, доросла програма від колективів палацу, виступи музичних гуртів Южного та грандіозний фінал – вихід представників підприємств та закладів міста із прапорами. 

Режисерка палацу культури Вероніка ДАРІЄНКО розповіла, що цей День міста був дуже відповідальним, адже, що цьогоріч Южне відзначило ювілей та востаннє відзначило свято зі старою назвою:

“Ми готувалися довго і напружено, тому що ми завжди у такому тонусі, що не розуміємо, вийде все, що ми запланували, чи не вийде. І хотілося, звичайно, в ювілей міста, незважаючи на війну, щоб все-таки ювілей запамʼятався нашим глядачам, нашим мешканцям”.

Однією з найяскравіших частин святкової програми стали виступи музичних гуртів. До свята доєднались “Margo band”, “Штаб волонтерів” із вокалістками Анною КАПУСТЯН, Ольгою ТАБАРОВСЬКОЮ, Анастасією ГАЛУШКО, Діаною ФАРТУШНОЮ, а також гурт “RINA”. У фіналі музиканти разом заспівали “Червону руту”. 

Грандіозним завершенням вечора став вихід представників южненських підприємств та закладів, кожен з яких пройшов коло пошани із прапором своєї організації. Загалом южненці представили 39 прапорів.

Із Державним стягом в руках пройшов Микита ЗУБАЛЬ, дворазовий чемпіон Європи, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон України з вільної боротьби у 2021, 2022 та 2023 роках. Прапор Одеської області почесно представила Марія ЗЕНКІНА, бронзова призерка чемпіонату Європи U-20 з вільної боротьби, срібна призерка чемпіонату світу U-17 та бронзова призерка чемпіонату Європи U-17. Честь нести прапор рідного міста дісталась Микиті ОРИШАЦІ, хлопець — абсолютний переможець шкільних олімпіад. 

До 39 прапорів також увійшли 12 стягів військових бригад, зокрема 28-мої окремої механізованої бригади, 35-тої окремої бригади морської піхоти, воєнної розвідки України, 38-ого зенітного ракетного полку, 126-тої окремої бригади територіальної оборони, 36-тої окремої бригада морської піхоти, управління військових сполучень на Донецькій залізниці, 59-тої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, Сили спеціальних операцій, полку “Азов”, 73-го морського центру спеціального призначення, військово-медичної служби. Представити їх прийшли школярі, учасники військово-патріотичної, дитячо-юнацької гри “Сокіл-Джура”.