Під час позачергового засідання 9 серпня Уряд ухвалив постанову, яка внормовує питання щомісячних доплат для військовослужбовців, правоохоронців і рятувальників. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис ШМИГАЛЬ.

— Під час дії воєнного стану розмір доплат становитиме 30 тисяч гривень щомісяця.
— Для тих військових, які здійснюють оперативне управління військовими частинами та підрозділами на відстані, доплати сягатимуть 50 тисяч гривень, а ті, хто бере безпосередню участь у бойових діях отримуватимуть 100 тисяч гривень.
— Також уряд затвердив щомісячні доплати для строковиків і курсантів, вони отримуватимуть 6 тисяч гривень і 2 350 тисяч гривень відповідно.

Хронологія:

1 лютого 2023 року почав діяти новий Порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. Виплати залежать від того, чи перебуває військовий у тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій.

У квітні Верховна Рада підтримала повернення на час воєнного стану 30 тисяч гривень доплати для військових, поліціянтів та інших через поправку до законопроєкту №8312.

Генштаб ЗСУ зі свого боку зробив акцент на тому, що доплати нараховуються залежно від районів бойових дій і складності завдань, які виконують бійці. А солдат, який виконує завдання в надскладних умовах, має бути високомотивованим. Там закликали до «справедливої системи виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги в бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоров’ям».

Очільник Нацбанку Андрій ПИШНИЙ заявляв, що рішення про повернення додаткових виплат у 30 тисяч гривень військовим не допомагають Україні в перемовинах із міжнародними партнерами, зокрема МВФ.

А представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграм СТЕПАНЯН критикував повернення доплат, оскільки така зміна може негативно вплинути на економіку та призвести до зростання дефіциту в бюджеті у 2023 році.

У червні закон про повернення доплат військовим підписав президент Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ. Доплату 30-100 тисяч грн затверджено для військових, які беруть участь у бойових діях або працюють над забезпеченням оборони України. Вони мають перебувати в районах, де забезпечують цю оборону, на території між позиціями Сил оборони та позиціями військ рф.