В Авторській школі Гузика ремонтують покрівлю над спортивною залою площею 600 квадратних метрів. Роботи розпочалися минулого тижня. Як розповів ФОКУСУ заступник начальника Управління капітального будівництва Олександр ПАВЛЕНКО, адміністрація навчального закладу почала скаржитися на проблеми із дахом ще наприкінці 2020 року. У спортзалі замокла стеля, через вікна під стелею активно протікала дощова вода. Також постраждали коридори і шкільні санвузли.

Проєктну документацію на ремонт було розроблено у 2020 році, тоді ж в УКБ провели тендер. Але підрядна організація не змогла узятися до виконання робіт через пандемію Covid-19. Тому, – зазначає Павленко,- у листопаді 2020 було прийнято рішення не розривати покриття, аби не допустити більших протікань. Договір із підрядником було розірвано, а його зобовʼязання не виконані.

“Виконання цих робіт повторно планувалося на початок 2022 року, але почалася війна. На той момент у нас було нерозуміння як і на що саме можна витрачати бюджетні кошти. Тому ми чекали на зміни у настанову. Коли там були додані саме ці пункти щодо можливості виконання робіт з капітального ремонту, ми насамперед зробили корегування вже наявних проєктів у 2021 році. Після цього були наново проведені тендери. Виграв вже інший підрядник і тепер ми почали роботи”, – зазначив Олександр ПАВЛЕНКО.

Новим переможцем тендерів стала підрядна компанія ФОП “Родіна Віолетта Віталіївна”.

Усю покрівлю навчального закладу було відремонтовано у 2016 році, окрім купола над спортивною залою, адже тоді, за словами фахівців УКБ, із нею проблем не було. Але частина даху, що була підлатана 7 років тому, не була утеплена, адже доті не існувало обов’язкових вимог щодо енергоощадження. Наразі такі вимоги існують, аби підвищити енергоефективність будівлі та зменшити використання ресурсів на опалення.

Наразі виконано демонтаж покрівлі. Надалі ремонтники нанесуть полістиролбетон для утеплення, двадцять сантиметрів мінеральної вати, стяжки та два шари мʼякого покрівельного руберойду. Роботи мають завершити до кінця липня. За словами представника підрядної компанії, через погодні умови, а саме дощі та сильну спеку, робітникам важче працювати. 

Ремонт пройде в межах програми енергоефективності. На його виконання з міського бюджету виділено 2 мільйони 128 тисяч гривень.