У Южному ходять чутки про скорочення штату вихователів та навіть закриття деяких дошкільних навчальних закладів. Зокрема, йдеться про дитячий садок №4 “Казка”. Співробітники дитсадка стурбовані тим, що можуть залишитися без роботи у такий складний час.

Неофіційно працівникам сказали підшукувати роботу в інших установах та в інших громадах.

Щоб прояснити ситуацію, у закладі відбулося зібрання працівників та батьківського комітету із начальницею управління освіти Южненської міської ради Оленою БАРАНЕЦЬКОЮ. Розмова велася на підвищених тонах.

Чиновниця запевняє, що про закриття установи поки ще не йдеться, але скоріш за все скорочення штату неминуче, тому що наразі в громаді склалася критична ситуація із кількістю дітей.

Так, через зниження показників народжуваності, через те, що багато мам з дітьми виїхали за кордон із початком повномасштабної війни, наразі в черзі на наступний сезон стоять поки що лише 40 дітей на всю громаду.

Нам по сути нема кого набирати. Ми не можемо відкривати групи по 5 дітей. В нас повинні бути ясельні групи по 15 дітей та по 18-20 дітей для молодших груп. Ми зараз вперше даємо оголошення про те, шо ми запрошуємо батьків зареєструвати дитину в дитсадок”, – зазначає БАРАНЕЦЬКА.

Під час зборів одна з виховательок зауважила, що неможливо порівнювати вихованців, які були до війни, з тими, які є зараз. Діти перебувають у постійному стресі через повітряні тривоги, через загальну ситуацію, тому орієнтуватися на кількість 20 дітей в групі недоречно, тому що вихователі більше уваги приділяють кожному.

“Наразі рішення немає. Говорити про те, що ”Баранецька закриває дитячий садок”, недоречно. Я нікого не закриваю. Але якщо не буде достатньої кількості дітей, нам доведеться оптимізувати мережу. Наприклад, в маленькому дитячому садку залишається дві групи, а у великому дитячому садку пустує дві групи, то зрозуміло, що для того, щоб не витрачати зайві кошти, ці групи можна перевести, об’єднати і таким чином працювати. Ми зараз зробимо оголошення, і є можливість, що може з’явитися +20 дітей в черзі”, – додає чиновниця.

При тому, вже є рішення, що влітку дитсадки №2 та 4 йдуть на канікули з 15 червня по 15 серпня – літні групи разом із вихователями тимчасово перейдуть до іншого садку.

Посадовиця запевняє, що це робиться для того, щоб не витрачати енергоресурси.

Раніше 1 серпня говорити про закриття чи переведення, чи злиття не можна, тому що ми не бачимо загальної кількості дітей. Але у будь якому разі скорочення у садках неминуче”, – каже БАРАНЕЦЬКА.

На зборах була присутня депутат Світлана ВИШНЯ, яка раніше була головою соціальної комісії.
Вона зауважила, що у бюджеті громади на 2024 рік немає ніяких натяків на скорочення штату. Крім того, депутатка зробила зауваження чиновниці, що її управління недостатньо робить для того, щоб відстояти саме заклад №4, який працює за програмою, затвердженою грифом Міністерства освіти і науки України.

“Програма, за якою працює садок, пройшла апробацію на ваших дітях та вихователях. За цією програмою та методикою працюють інші садочки в Україні. Ви є особливі, – звернулася до колективу Світлана ВИШНЯ. – І це має звучати всюди. Оголошення має бути всюди про набір у цей унікальний заклад”.

Так чи інакше, депутатка запевнила, що разом із колегами однодумцями буде відстоювати цей заклад.