Одеська міська рада перейменувала Суворовський та Малиновський райони міста на Пересипський та Хаджибейський. Рішення ухвалили на сесії 3 травня, — повідомляє Суспільне Новини. У пояснювальній записці до проєкту вказано, що такі назви рекомендувала історико-топонімічна комісія.

Рішенню передували довгі обговорення у депутатському корпусі та онлайн-голосування серед одеситів. Яке депутати фактично проігнорували, адже мешканці підтримали запропонований варіант перейменування лише для Малиновського району.

Дискусії стосовно майбутньої назви багато років ведуться і довкола Южного. Особливо після Революції Гідності, коли українські населені пункти почали масово звільнятися від назв, пов’язаних з Росією. Южне фактично не підпадає під дію закону про декомунізацію, проте його назва є російськомовною. У квітні 2022 року мовний омбудсмен Тарас Кремінь зазначив, що застосування російськомовних слів чи коренів у назвах географічних та топонімічних об’єктів в Україні є порушенням законодавства. Про це йдеться у Рекомендаціях Уповноваженого із захисту державної мови. Звертав увагу южненських посадовців на цей факт Кремінь ще раніше, у грудні 2021 року.

Водночас 22 квітня президент України Володимир Зеленський підписав зміни до Закону «Про географічні назви». Він передбачає недопустимість використання назв, які возвеличують або символізують події з російської історії. Підпадають під дію закону і населені пункти із русифікованими назвами.

Використовувати перекладач і просто зробити місто “Південним” у Южненській міській раді не планують. Як зазначила начальниця відділу інвестицій та туризму Альона Камалова-Кутинець в інтерв’ю Студії “МИГ”, під час дослідження історії території, на якій розташована громада комісія звернула увагу на ще дві назви — Аненталь та Аджалик.
Точної дати та етапів прийняття рішення про перейменування в органах виконавчої влади наразі не оприлюднюють.