Контррозвідка Служби безпеки викрила в Одесі ворожого агента, який діяв за завданням гру. Зловмисник розвідував позиції Сил оборони на території регіону.

Для маскування розвідувально-підривної діяльності він влаштувався водієм до місцевого осередку міжнародної благодійної організації.

За данними СБУ, діючи під прикриттям, агент об’їжджав територію міста, де намагався виявити ключові укріпрайони та інші місця базування підрозділів ЗСУ.

Також ворога цікавили ймовірні маршрути переміщення українських військ у напрямку південного фронту.

За даними слідства, поплічником агресора виявився місцевий житель, який ще у 2014 році за вказівкою спецслужб рф проводив активну діяльність у проросійських організаціях. Але тоді, після провалу кремлівського проєкту «російської весни» на Одещині, куратори перевели свого поплічника у «режим очікування».

Невдовзі після 24 лютого 2022 року на фігуранта дистанційно вийшов резидент агентурної мережі гру з території рф та «активував» свого інформатора для збору розвідувальних відомостей в обласному центрі.

Встановлено, що резидент затриманого агента був ще і куратором диверсанта, якого СБУ затримала в минулому році. За матеріалами української спецслужби, у травні цього року він отримав довічне ув’язнення.

Під час обшуку у зловмисника вилучено зброю з боєприпасами та мобільний телефон із доказами його листування з агресором.

За даними актівіста Дем’яна Ганула, затриманий – Андрій Дрямов, який є також головою благодійної організації “Спарта”.

“Представники цієї організації їздили містами України, співали пісні та збирали допомогу нібито для хворих дітей. Проте за Дрямовим у судовому порядку визнали борг понад 200 тисяч гривень, тож куди йшли гроші від “благодійності” – питання відкрите. Також Дрямов був членом овідіопольської парторганізації “ОПЗЖ””, – зазначає Ганул.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру. Йому загрожує до 12 років тюрми.