В Южному з’явися символічний квітник: мами загиблих захисників з громади висадили в пам’ять про синів чорнобривці. Таку акцію 8 червня організував міський музей. 

Протягом російсько-української війни Южненська громада втратила 24 героїв. Для їх матерів та дружин у музеї влаштували пам’ятний захід із лейтмотивом «Тримайся, мамо». До нього долучилися вихованці Палацу культури “Дружба”. Усі номери були присвячені материнству.

Як розповіла директорка музею Тетяна ЄРОШЕНКО наприкінці зустрічі організатори хотіли подарувати жінкам квіти. Та обрати якісь конкретні зрізані певний час не могли. А потім народилася ідея вручити матерям чорнобривці, адже вони є символом синівської сили. Щоб посилити символізм, квіти вирішили висадити в памʼять про загиблих воїнів.

Коли обирали місце для квітника звернулися до керівництва палацу, там ідею радо підтримали. І тепер поруч із центральним входом закладу рясніє доріжка з жовто-червоних квітів.

До заходу у світлиці музею зібрали ікони Діви Марії, вишиті вручну, а також два старих псалтирі, один з яких датовано 1874 роком. Їхня символічність полягає у тому, що зазвичай у такій літературі того часу не згадуються жіночі імена, але саме Діва Марія використовуються частло. 

Ще одна зала музею має формат постійної експозиції та присвячена російсько-українській війні. У ній зібрана колекція експонатів, які музею дарують волонтери, військові, а також самі матері та дружини загиблих героїв. У залі можна побачити уламки ракет, збитих над Южненською громадою, особисті речі та форму військових. Звичайно один з куточків, присвячений фотографіям воїнів, які віддали своє життя за Україну. Окрема частка колекції відведена трофеям від рашистів. Серед них і форма, і сухий пайок, і державний номер автівки, яка після захоплення українськими захисниками, стала служити на користь нашої держави.