У Сенаті США настала фінальна фаза переговорів, яка може стати вирішальною для досягнення компромісу щодо затвердження допомоги Україні.
Про це пише “Уніан” із посиланням на Associated Press.
Зазначається, що основна група учасників переговорів майже два місяці працювала в закритому режимі над змінами до прикордонної та імміграційної політики США.
Поки Палата представників перебуває на канікулах, Сенат може цього тижня прискорити просування ініціативи. Але лідери республіканців заявили, що не очікують голосування цього тижня, оскільки переговори перейшли до фінансування вказаних змін.
“Сенатори-республіканці хочуть продемонструвати потужну підтримку законопроекту з боку республіканської партії, щоб чинити тиск на спікера Палати представників Майка Джонсона і змусити прийняти зміни”, – йдеться у статті.
Також вказано, що пакет надзвичайного фінансування затримується в Конгресі вже кілька місяців після того, як республіканці наполягли на тому, щоб до нього також були включені зміни в прикордонній політиці. Водночас президент Джо Байден також чітко дав зрозуміти, що він готовий працювати з республіканцями над питанням безпеки кордонів.
Автори статті підкреслюють, що залишається з’ясувати, чи буде достатньо змін у прикордонній політиці, які були обговорені в приватному порядку з вищими посадовими особами Білого дому, щоб задовольнити більшість сенаторів-республіканців. Водночас демократи переймаються, чи не зашкодить прикордонна політика мігрантам, які шукають притулку в США.
Зазначається, що група в основному досягла домовленостей щодо змін у політиці, але 22 січня працювала з асигнуваннями Сенату, щоб визначити рівні фінансування програм. Байден запросив 14 мільярдів доларів у пакеті національної безпеки для зміцнення імміграційної системи. Але пропозиція Сенату також передбачає розширення програми, яка відстежує мігрантів за допомогою електронного спостереження.
За словами авторів публікації, Конгрес не вносив суттєвих змін до імміграційного та прикордонного законодавства протягом десятиліть. Демократи нарікають на рішення республіканців прив’язати допомогу Україні до змін у прикордонній політиці.
“Майбутнє війни в Україні висить на волосині. Безпека нашої західної демократії висить на волосині”, – констатує лідер більшості в Сенаті Чак Шумер.
Нагадаємо, що Конгрес США з жовтня минулого року не може ухвалити пакет про додаткову допомогу союзникам на $106 млрд. Близько $61,4 млрд з них передбачені Україні.