Новий алгоритм набору військовослужбовців до Збройних сил України презентувало Міністерство оборони.
Йдеться про добровільний вступ на військову службу через рекрутингові центри та онлайн-платформи. Алгоритм складається з чотирьох кроків.

Перший крок – вибір посади та військової частини. Це тепер можна зробити в центрах рекрутингу на базі ЦНАПів, через онлайн-платформи, на сайтах військових частин, у рекрутингових центрах окремих військових частин і в ТЦК СП.

Другий крок – співбесіда та комунікація з військовою частиною. Обравши посаду, кандидат має пройти співбесіду, перевірку фізичної підготовки та психолого-діагностичне тестування.

Після цього він отримає рекомендаційний лист від військової частини, де буде вказано чи входить вона до переліку пріоритетного комплектування. Якщо так, то виданий рекомендаційний лист є обов’язковим до врахування при подальшому оформленні людини.
Якщо частина не входить до переліку пріоритетного комплектування, перед видачею рекомендаційного листа людині, в/ч має узгодити залучення саме цього кандидата з вищим командуванням. Тоді рекомендаційний лист буде обов’язковим для подальшого врахування при оформленні такої особи.

Крок третій – оформлення в ТЦК СП. У Міноборони наголошують, що будь-який кандидат, який призивається як за мобілізацією, так і на контракт, має завітати до територіального центру комплектування для уточнення облікових даних, проходження ВЛК, проходження відбору та формування особової справи.

Якщо під час відбору виявиться, що людина не відповідає обраній посаді, їй пріоритетно пропонують інші в обраній військовій частині.

Крок четвертий – направлення для проходження військової служби. Кандидат із досвідом військової служби протягом останніх 10 років отримає направлення безпосередньо у визначені військові частини відповідно до рекомендаційних листів.
Тих, хто не має досвіду, направлять до відповідного навчального центру, навчального батальйону резерву на курси підвищення кваліфікації для проходження базової загальновійськової підготовки.

У Міноборони зазначили, що направляти людей, які пройшли підготовку відповідного рівня, в інші військові частини, крім в/ч пріоритетного комплектування відповідно до наданих рекомендаційних листів, забороняється.