Підвищення тарифів на електроенегрію для населення обговорюють в уряді через необхідність підготовки до наступного опалювального сезону.

Про це повідомила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

“Ми обговорюємо, в тому числі підвищення тарифів. Ми аналізуємо всі доступні нам фінансові ресурси, у тому числі допомогу від наших партнерів, яка надається, яка задекларована ними й що буде надана найближчим часом. Аналізуємо можливості наших енергетичних підприємств, у тому числі обговорюємо можливість підвищення тарифу”, – заявила Гринчук.

Вона підкреслила, що остаточне рішення ще не прийняте, але додала, що можливо уряду доведеться піти на такий крок, щоб мати ресурси підготуватися до наступного опалювального сезону.

“Зараз, на жаль, з тими пошкодженнями, які є, прогнозується значний дефіцит протягом наступного опалювального сезону. Тоді можуть бути відключення і побутових споживачів. Ми намагаємося шукати і впроваджувати рішення, які пом’якшать ці наслідки взимку”, – пояснила заступниця міністра.

Раніше у Верховній Раді вже заявляли, що уряду доведеться підвищити тарифи на електроенергію до собівартості, а це 3,5 грн за кіловат, щоб компенсувати втрати, завдані ворожими обстрілами. Зараз українці платят 2,64 грн за кіловат