У травні в Южненській галереї відкрилася виставка робіт 10-річної художниці Поліни Тіткової «Благословенна Україна». Експозиція присвячена темі російсько-української війни та боротьби нашого народу. Міська галерея вперше приймає у своїх стінах саме персональну дитячу виставку. Причиною стали не лише талант, а й продуктивність юної авторки. Поліна презентувала 31 роботу у техніках живопису, графіки та витинанки.

Картини художниці рясніють українськими символами: вишиваними орнаментами, птахами, яскравими квітами. Ключові образи робіт — янголи-охоронці та українські захисники, які борються проти зла. Воно тут зчитується через постаті двоголового орла, темних хмар і чорних птахів.

Поліна Тіткова займається малюванням з шестирічного віку. Дівчина — учениця школи мистецтв. За чотири творчі роки вона стала переможницею багатьох конкурсів, зокрема міжнародних в Україні, Великій Британії, Італії, Канаді, Австрії. І має вже понад 130 грамот та дипломів. У 2023 році Поліна відзначена стипендією Южненської міської ради для обдарованих творчих дітей.

Як розповіла мама дівчини, Олександра, по-справжньому талант юної мисткині розкрився саме після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Під час затяжних повітряних тривог Поліна годинами малює, відволікаючись від страшних подій довкола. Викладачка школи мистецтв Ольга Ісакова називає таку форму роботи учениці своєрідною арттерапією.

Під час війни вихованці школи мистецтв почали надсилати невеликі подарунки-обереги для українських військових. І, коли усі вихованці закладу приносили по кільки робіт, Поліна як сама каже малювала стільки, «щоб вистачило усім». З цього і почалися перші картини присвячені Україні. Деякі з них зберігаються у вигляді засканованих копій, адже оригінали залишились на фронті у захисників.

Поліна Тіткова з мамою Олександрою

Наразі дівчинка виявила бажання займатись творчістю більше, тож відвідує школу мистецтв частіше за інших дітей. Адже за словами її педагогині Ольги Ісакової, має розвинену фантазію та бажання працювати.

Виставку Поліни Тіткової “Благословенна Україна” в міській галереї можна відвідати до початку червня.