Сьогодні, 20 липня, відбулось засідання виконавчого комітету Южненської міської ради. На порядку денному було всього 2 питання, пов’язані з виділенням харчових продуктів з матеріального резерву.

300 наборів вагою по 12,5 кілограмів отримають новоприбулі у нашу громаду внутрішньо переміщені особи. Виділення з матрезерву Южного будуть доповнювати набори від Одеської обласної державної адміністрації. Як розповіла начальниця управління соціальної політики ЮМР Наталя МОНАСТИРСЬКА, надані ОДА набори не покривають усі потреби. Саме тому було прийнято рішення додати певні позиції, а саме: перлову крупу, макарони та консерви з каш і мʼяса. Загальна вартість наборів складає майже 100 тисяч гривень.

Пакет допомоги від держави видається за умови, що він буде доповнений з резервів місцевого самоврядування. 

“Після того, як ми отримаємо від Одеської районної військової адміністрації продукти, ми звертаємось до виконавчого комітету, якщо є можливість хоча б один продукт додати. Нам сьогодні додають чотири чи пʼять видів продуктів. Це додається до обласного борошна, вівсяних пластівців соняшникової олії та макаронних виробів”, – розповіла Наталя МОНАСТИРСЬКА.  

Про дати видачі допомоги буде повідомлено у групах в соціальних мережах.

Звернути увагу на працівників Одеського припортового заводу та виділити певну кількість наборів і для них попросив під час засідання очільник профспілкового комітету Одеського припортового заводу Володимир ДРІБНОХОД. Через наявність роботи члени колективу формально не потрапляють під жодну з чутливих категорій. Реально ж працівники 2 місяці не отримують заробітну платню через зупинку виробничих потужностей ОПЗ. Міський голова відповів що допомогу для заводчан будуть залучати не через бюджет, а благодійні фонди. 

Також під час засідання були виділені продукти з матеріального резерву для новоствореного штурмового полку “Цунамі” та Обʼєднаної штурмової бригади Національної поліції України “Лють”. Всього у переліку продуктів 11 найменувань, серед них консерви, макаронні вироби та згущене молоко. Їх загальна вартість склала понад 1,5 мільйона гривень.