Южненська громада готується прийняти людей, яких будуть евакуювати з Херсонщини після підриву російською армією Каховської ГЕС. Про це місцевим журналістам розповів Міський голова Володимир Новацький, зранку 6 червня.

7 червня заступниця міського голови, начальниця управління фінансів Людмила Паскаль в інтерв’ю Фокусу повідомила, що точної кількості евакуйованих та дати/часу, коли вони мають прибути немає. Але наша громада має бути готова прийняти тих, хто постраждав внаслідок цієї трагедії у будь-який момент.

Наразі йде перевірка шкіл усієї громади, де, ймовірніше за все, будуть розміщені евакуйовані херсонці. Найзручніше це зробити саме у навчальних закладах, адже там є усе необхідне, а також укриття. Ліцеї №1 та №3 на даний час прилаштувати не вдасться, адже у цих навчальних закладах випускники складають НМТ. Попередньо Южненська громада спроможна прихистити близько 600 вимушених переселенців. Але це залежить від рівня комфорту та кількості людей, які потребують допомоги.

Людмила Паскаль зауважила, що досвід у прихистку біженців в Южному вже є, тож Координаційно-гуманіитарний штаб морально і технічно налаштований на необхідні дії.

В Одеській ОВА 7 червня повідомили, що загалом в області підготували 4822 місця для тривалого розміщення херсонців, які вимушені евакуюватись через підрив Каховської ГЕС.

Южненські волонтери готуються до поїздок у постраждалі населені пункти. Головний запит наразі — питна вода і ємності для неї. Також є потреба у човнах для рятувальних операцій та помпах для відкачування води. Разом з тим у гуманітарному штабі у Палаці культури “Дружба” приймають одяг для мешканців Херсонщини.  

У кожному супермаркеті “Копійка” (в Южному) є кошик, де можна купити і залишити воду. Ще один пункт прийому і для води, і для пустих баклажок — “Love Caffe” (біля нового “АТБ”). Їх приймають до вечора 8 червня.

Контакт для зв’язку залишив активіст Максим Самойлов: +380930236068.