Южненський відділ міграційної служби можуть ліквідувати. Відповідний лист надійшов у міську раду від Державної міграційної служби кілька місяців тому. Наразі між службою та виконавчою владою триває листування. У Міграційці рішення аргументують низькою динамікою надання адмін послуг в Южненському відділі з тенденцією подальшого зниження. Також вчергове не на руку мешканцям громади грає “незначна відстань від Одеси та зручне транспортне сполучення”, як вказано у листі від служби.

фрагмент листа ДМС від 16.06.2023

На останньому засіданні виконавчого комітету начальник відділу надання адміністративних послуг Дмитро КАЛАШНІК озвучив, що за перше півріччя 2023 року до ДМС у Южному надійшло 1708 заявок. На відміну від Державної міграційної служби у ЦНАПі кореспондентці ФОКУСА попит на послуги назвали високим.

Аби мешканці не залишилися без можливості отримати паспорт вдома, у ЦНАПі звернулися до міської ради із запитом придбати обладнання для виготовлення документів. Як розповів начальник відділу надання адмінпослуг Дмитро КАЛАШНІК, такий запит зʼявився давно, але тоді вважався “не на часі”.

Дмитро КАЛАШНІК, начальник відділу надання адміністративних послуг: “Ми планували придбати цю робочу станцію ще до того, як інформація стосовно ліквідації відділу ДМС була вперше озвучена. Ми планували працювати із ДМС паралельно, тому що згідно Закону України “Про адміністративні послуги”, згідно Постанови про перелік адмінпослуг, ці послуги є в ЦНАПІ [послуги ДМС]. І вони повинні бути у всіх ЦНАПах. Але вони є не в усіх у звʼязку з тим, що не кожна громада може собі дозволити придбати ці станції. Крім цього, це дуже не швидкий процес. Тому процедура затягнулась: спочатку Covid, потім війна… Було не до цього. До того ж скорочення штатів почало проходити. Тому озвучувати питання придбання станції було недоречним. Зараз воно стало актуальним, тим більш у зв’язку з тим, що відділ ДМС у Южному можуть ліквідувати, а попит на послугу великий”.

Також Дмитро КАЛАШНІК наголошує на тому, що процес придбання станції, її підключення та навчання працівників не швидкий. Сподівається, що обладнання вдасться придбати до кінця цього року. Чи скоротять Южненський відділ ДМС до цього часу — наразі невідомо. Але очільник южненського ЦНАПу запевняє, що якщо виникне така ситуація, вона не стане критичною, адже знає, що деякі люди й до цього користувались послугами інших відділів ДМС, аби прискорити процес та не чекати на вільне місце у графіку.

На закупівлю обладнання витратять близько 700 тисяч гривень. Сама станція коштуватиме близько 517 тисяч гривень, інша частина суми піде на додаткове налаштування та програмне забезпечення. Завдяки оновленню в Южненському ЦНАПі зможуть видавати паспорти громадян України та документи для виїзду за кордон.

В майбутньому у ЦНАПі також хочуть впровадити послуги МРЕО.