Шоумен та телеведучий Олександр ПЕДАН завітав до Южного та провів інтерактивну зустріч “НеЛекцію” для дітей та підлітків. Захід відбувся 9 серпня в укритті Ліцею №1.`

Проєкт охоплює теми навчання, культури безпеки, фізичного та ментального здоровʼя під час війни. На зустріч були запрошені учні усіх чотирьох шкіл міста. Під час заходу діти поділились на команди, обрали капітанів та брали участь в іграх, даючи відповіді на запропоновані запитання. Також учасники самі обирали активність, яка буде відбуватись після кожного з блоків: лекція, танці, співи та інше. Кожна команда мала цікаву назву: “Маленькі поні”, “Бойові жаби”, “Штурмові носороги”, “Прудкі лемури”. 

“НеЛекції 2.0” — формат, створений громадською організацією “Umind” в межах проєкту “Спільно до навчання” разом із дитячим фондом ООН UNICEF.

Як розповіла операційна директорка ГО “Umind” Ксенія ДРОНЬ, зараз розпочався вже другий “сезон” проєкту корисних (не)лекцій. Вперше було охоплено 25 міст України. Зараз команда вирішила завітати до 100 населених пунктів. На цей раз, у “НеЛекцій” зʼявився ще один амбасадор — стендап комік та волонтер Василь БАЙДАК. Разом із Олександром ПЕДАНОМ вони поділили 100 заходів на двох та їдуть Україною маршрутом північ-південь-схід. 

“Саме формат “НеЛекцій” обрали, бо у нас важка тема: мінна безпека, ментальне здоровʼя, сексуальне насильство, важливість навчання, спорт і так далі. Всі ці теми водночас важливі та важкі. Тому треба шукати якийсь компроміс, альтернативу. Як їх так будувати, щоб діти їх сприймали, тому що багато інформації й вона корисна. Це як і документальний фільм дивитись і розважальну комедію. Легше втримати у формі гри”, – розповів в інтервʼю журналістам Олександр ПЕДАН.

Захід тривав дві години школярі активно відгукувалися на теми про, які з ними говорив ведучий. Наприкінці учасники отримали подарунки — шопери із чек-листом безпеки.

“Я сюди прийшли з братом. Найбільше мені сподобалось танцювати та слухати і відповідати на питання про війну із нашою командою, “Маленькі поні”. Мені дуже сподобалось, було круто і весело”,- розповіла семирічна Катя.