На засіданні 12 грудня члени виконкому схвалили рішення надати фінансову підтримку комунальному підприємству «ЮЖТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» – з метою забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2023/2024.

В обґрунтуванні до проєкту-рішення сказано, що за 9 місяців 2023 року збитки підприємства склали понад 19 мільйонів 600 тисяч гривень.

Фінансова підтримка підприємству складе 7 мільйонів 623 тисячі 160 гривень. Зазначається, що це обґрунтована сума чистої фінансової різниці між понесеними витратами та отриманими доходами, яка покривається за рахунок бюджету міської територіальної громади.

«Причинами отримання підприємством збитку є невідповідність тарифів, які фактично застосовуються до споживачів, економічно-обгрунтованим; зменшення обсягів реалізації теплової енергії у порівнянні з тарифними; зріст заборгованості споживачів за отримані послуги теплопостачання; відсутність відшкодування заборгованості з різниці в тарифах з державного бюджету»,— говориться у документі.

Там також додано, що підприємство веде постійну роботу з боржниками, проте в умовах воєнного стану в країні, наразі відсутні важелі для усунення збитковості.

Під час засідання виконавчого комітету міський голова зазначив, що наразі Держава не відшкодовує різницю в тарифах у жодній котельні країни. Тож допомогти комунальному підприємству можна лише з місцевого бюджету.

Це рішення також мають погодити депутати. Вони зберуться на черговій сесії міської ради у четвер, 14 грудня.

Читайте також: У Южненській міськраді озвучили економічні прогнози на 2024 рік.