З 1 липня в Южному стартує конкурс по збору кришечок від пластикових пляшок. Акцію анонсував волонтер Максим Самойлов. Це великий всеукраїнський збір у партнерстві з одеською громадською організацією “Місто Майбутнього”. Ціль проєкту — зібрати 6 тонн кришок. Їх відсортують та обміняють на гроші, що дозволить придбати американський безпілотний літальний апарат ALTIUS-600 для ЗСУ.

Збір в Южному триватиме з 1 по 10 липня. Пункт прийому — кінотеатр у ТЦ “Плаза”. Результати стануть відомі 11 липня, цього дня буде проведено контрольне зважування та нагородження переможців. Учасники, що посядуть 1, 2 та 3 сходинки рейтингу отримають квитки для усієї родини до розважального центру “Fly Kids” у ТРЦ “Рівʼєра” та солодкі бокси із кексами. Ті, хто посядуть з 4 по 10 місце отримають квитки у кінотеатр “Kino Plaza” та відвідають ігрову кімнату “Magic room”.

Це вже не перша така акція в Южному. Як розповідає Максим САМОЙЛОВ, за результатами попередньої стало зрозуміло, що найактивнішими учасниками є саме діти та підлітки, адже для них це окрім доброї справи, ще й цікаве змагання.

Зараз школярі стали ще більш підприємливими. З минулих зборів у нас залишились пункти прийому у магазинах “33 квадратних метри” та “Копійка”. Вони ходять і беруть їх звідти. Я вважаю це дуже круто. Те, що я дуже сильно ціную у людях — це саме така креативність, бо вони не ходять збирати по вулиці, бо це довго і важко, а працюють мозком і вигадують легший шлях. Також я викладаю місця, де можна взяти кришки, “Love cafe”, наприклад, і діти просто біжать туди, аби встигнути зібрати та бути у лідерах”, – поділився Максим САМОЙЛОВ.


Минулого разу до збору кришок долучилися близько сорока южненців, разом вони зібрали 420 кілограмів пластику. Переможці минулого збору тоді зібрали понад 25 кілограмів кришок. Цього разу хлопці налаштовані ще більш рішуче. Як вони повідомили організатору, наразі мають вже понад 70 кілограмів пластику!

Проєкт зі збору пластикових кришок, запустила одеська громадська організація “Місто майбутнього”. Кришки, що приймаються мають бути чистими, без силіконових/залізних вставок, без наліпок з цінами або логотипами. Це обовʼязково має бути пластик другого типу. Пластиковий одноразовий посуд, пластик від пульверизаторів не приймається. 

Як розповідають самі волонтери, якщо пластик буде із залізом, він може сильно пошкодити обладнання з переробки. Пластиковий посуд належить до п’ятого типу, тож він не підходить, а у пульверизаторах є залізна пружина, яку не всі одразу помічають. Також важливо знімати силіконові накладки з кришок для дитячих або спортивних пляшок та з 19-літрових баклажок води. 

Співзасновник ГО “Місто майбутнього” Владислав МИХАЙЛЕНКО розповів, що після того, як волонтери уважно відсортують пластик, він потрапить до підприємства, яке перероблює матеріал на побутові предмети. За 6 тонн пластику організація планує отримати близько 100 тисяч гривень.

“До цього ми займалися “Екомаршрутом”, де збирали гроші з пластикових кришок на реалізацію екологічних проєктів. Коли почалась повномасштабна війна, ми подумали, що екологічні ініціативи можуть допомагати Збройним Силам України. вирішили збирати гроші на допомогу для ЗСУ, минулого разу придбали реанімобіль, на цей раз — це дрон», – розповів Владислав МИХАЙЛЕНКО. 

Найбільш потужними регіонами містами по збору кришок в організації назвали Львів, Одесу, Тернопіль та Южне. 

Після закінчення збору і придбання дрона “Місто Майбутнього” опублікує бригаду, якій допомагатиме ця техніка. Наразі інформація не розголошується з міркувань безпеки. В інтервʼю ФОКУСУ Владислав МИХАЙЛЕНКО повідомив, що дрон поїде на Бахмутський напрямок.