У адмінбудівлі Южненської міськради нагородили талановиту молодь, їх наставників та освітян.

З минулого року розмір стипендій був збільшений в культурній та освітній галузі до 2000 гривень, а в спортивній галузі  за здобутки на міжнародному рівні – до 2500 та 3500 тисяч гривень.

Ініціювали підвищення розміру стипендії група депутатів, зокрема, депутатка Світлана ВИШНЯ, яка є головою депутатської комісії з питань соціальної політики, освіти, молоді, спорту та фізичної культури. Вона також зазначила, що неабияку підтримку у цьому питанні їй надали колеги-депутати Оксана ВОРОТНІКОВА, Олександр ГРЕЧКІН, Вадим ЯБЛУНІВСЬКИЙ, Тетяна СЕРГЕЄВА та Сергій КОЗАК.

“Я з серпня минулого року вивчала це питання, підняла законодавчу базу, зв’язалася з колегами з Чорноморської міської ради. У них стипендіати отримували більше, у них були і є одноразові допомоги. Я задалася питанням: а наші спортсмени що гірші? Чому у нас не приділяється увага тим дітям, які підіймають державний прапор України на міжнародній арені. Особливо під час війни. Це їх вагомий внесок. Тому я виступила з такою ініціативою. З колегою з бюджетної комісії Сергієм КОЗАКОМ ми відпрацювали всі питання, потім винесли проект рішення на сесію міськради і депутати підтримали” – зазначила Світлана ВИШНЯ.

Як розповів депутат Южненської міськради Олександр ГРЕЧКІН, представники виконавчої влади, не одразу підтримали ініціативу підвищення грошової винагороди. Він розказав, що через те, що сам у минулому був спортсменом та одним з засновників секції боротьби у Южному, охоче взявся за підтримку підвищення стипендій.

На початку церемонії начальниця управління культури Надія КОНОПАЦЬКА також повідомила про вручення сертифікатів на одноразову виплату за високі спортивні досягнення на міжнародному рівні. Стипендіати виплату вже отримали, та офіційно їх привітали лише 8 лютого. Тож премії призначили:

Микиті ЗУБАЛЮ – чемпіону Європи з вільної боротьби 2023 року серед молоді у віковій категорії U-20 – 46900 гривень

Марії ЗЕНКІНІЙ – бронзової призерці чемпіонату Європи 2023 року з вільної боротьби серед молоді у віковій категорії U-20 – 33500 гривень;

Юлії ШУЛЬЖЕНОК – бронзовій призерці чемпіонату Європи 2023 року з кікбоксингу в розділі музичні форми зі зброєю та без зброї серед юнаків та юніорок – 16750 гривень;

Катерині ЧОРНІЙ– тренерці Юлії ШУЛЬЖЕНОК – 16750 гривень;

 Володимиру ВЕРЕМІЙЧУКУ – тренеру Микити ЗУБАЛЯ та Марії ЗЕНКІНОЇ – 46900 гривень.

Окремо у міськраді відмітили волонтерку, громадську діячку та голову ГО «Соловейки» Оленку ЯЩУК. У жовтні їй було присуджено премію Кабінету Міністрів України за розвиток волонтерського руху, створення та розвиток волонтерських ініціатив,спрямованих на допомогу населення для задоволення їх продовольчих, санітарних, медичних та інших потреб в умовах воєнного стану в Україні, інших волонтерських ініціатив, спрямованих на підтримку населення та залучення молоді до відновлення України.

Після чого сертифікати на щомісячну премію Южненської міськради отримали стипендіати у номінаціях:

Номінація «Провідні спортсмени до 18 років включно»

⁃ Марія ЗЕНКІНА;
⁃ Артем БАГНО;
⁃ Ростислав КОНДИБКА;
⁃ Олександр ЛЕОНОВ;
⁃ Марко ЧОКОВ;
⁃ Єгор САЖНЄВ.

Категорія «Провідні спортсмени до 23 років включно»:

⁃ Микита ЗУБАЛЬ;
⁃ Владислав ВОЛОШИН;
⁃ Олексій ХАРЧУК;
⁃ Олексій БАРИШКО.

Категорія «Кращі тренери»

⁃ Володимир ВЕРЕМІЙЧУК;
⁃ Сергій МАЛЬКОВ;
⁃ Ганна ПЛЕТЕНЬ;
⁃ Вікторія КАПІШИНСЬКА.

Також з цього року у Южному зʼявилась премія імені Миколи Петровича ГУЗИКА. Її отримали стипендіати у номінаціях:

Номінація «Основи наук»:

  • Маргарита ПРЕДЧУК;
  • Микита ОРИШАКА;

Номінація «Творчі досягнення»:

Соломія ЛУКАШІВА.

Номінація «Активна участь в громадській діяльності»:

  • Артем БАБʼЮК.

Стипендії Южненської міської ради імені Миколи ГУЗИКА отримали педагогічні працівники, керівники гуртків та колективів Южненської міської територіальної громади у розмірі 2000 грн.: 

  • Оксана ОНИЩУК;
  • Елеонора КРИНИЦЬКА;
  • Ксенія ВОРОЖБИТ.

Крім цього, Ксенія ВОРОЖБИТ, педагогиня Ліцею №4, цього року бере участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року».

«Я вперше беру участь у конкурсі. Мене вмовляли раніше, але я не була готова, а цього року я сама прийняла для себе рішення, що я хочу спробувати такий новий досвід. Як кажуть, ще там мене ще не було. І я вирішила спробувати, тим більш у мене атестація цього року. Складно через те, що конкурс в он-лайні, тому що має бути хороша технічна підтримка. Має бути ноутбук, який тебе знімає і паралельно камера, яка знімає твої руки та твій екран. Це для того, аби зберегти академічну доброчесність, тут нічого такого немає»,— розповіла Ксенія ВОРОЖБИТ.

Номінація «Музичне мистецтво»:

⁃ Ольга КОРЕЛЬ;
⁃ Святослав МЕЖІНСЬКИЙ.

Номінація «Оригінальний жанр»(циркове мистецтво):

⁃ Софія ОРЛИК.

Номінація  «Працівник культурно-освітньої галузі»:

⁃ Надія САФРОНОВА;
⁃ Ірина ХМАРСЬКА;
⁃ Микола ДУЛОВ.

Після нагородження вихованиця Миколи ДУЛОВА, Софія ОРЛИК презентувала цирковий номер для усіх присутніх.

На жаль, не всі спортсмени та тренери були присутні на церемонії вручення сертифікатів. Деякі з них наразі знаходяться на зборах.