Минулого тижня в Южному відновили ремонтні роботи міжквартального проїзду від проспекту Миру до проспекту Григорівського десанту (від вʼїзду до Ліцею №2 до будівлі “Укрпошти”). 

Роботи були розпочаті ще у жовтні 2021 року, у тендерній документації вказано, що їх мали завершити до кінця грудня 2021-го. Але спочатку сталася затримка на будівництві, а пізніше, цей ремонт, як і багато інших обʼєктів у Южному, “заморозила” війна. Через обмеження фінансування з бюджету на будівництво, ремонт не відновлювали 1,5 року. Після зняття заборони, були проведені нові проєктні роботи. В управлінні капітального будівництва вказують, що через підвищення цін на будматеріали кошторис також збільшився: з 11 мільйонів 317 тисяч гривень до 16 мільйонів 102 тисяч гривень. 

У червні цього року Управління капітального будівництва провело новий тендер. Його виграла підрядна організація ТОВ “ЮГ СТРОЙ КОМПАНІ”, вона ж виконувала роботи на цьому об’єкті у 2021 році.

У 2021 році було виконано влаштування шарів підоснови асфальтного покриття, встановлення нових бортових каменів, влаштування нижнього шару асфальтобетонної суміші, прокладені нові кабелі освітлення, частково встановлені нові світильники. Зараз будівельники мають залити верхній шар дрібнозернистого асфальтобетону висотою 6 сантиметрів. 

Ці роботи були виконані на ділянці дороги від проспекту Миру до вулиці Будівельників. На іншій частині дороги буде покладена плитка. Як розповів заступник начальника управління капітального будівництва Олександр ПАВЛЕНКО, таке рішення ініціювали депутатські комісії з питань бюджету та ЖКГ. За його словами, плитка краща для поточного утримання, адже простіша в обслуговуванні. 

Плитка зручніша для ремонту та утримування. Якщо у вас декілька плиток розкололися або пошкодились, ви можете їх дістати, замінити на нові і зробити це мінімальними механізованими засобами. А якщо вам треба вкладати асфальт, треба викликати асфальтоукладач, вирізати спеціальними фрезами пошкоджений старий асфальт… Тобто це більш механізована робота, яку при поточному утриманні не так легко зробити”, – зазначив Олександр ПАВЛЕНКО.

Завершити роботи згідно з договором мають до 30 листопада.