У Южному відбулася ювілейна, пʼята, (не)конференція освітян EdCamp. Його у нашій громаді організовує та приймає Ліцей імені В’ячеслава Чорновола. Тема цьогорічного заходу — «Якісна НУШ = успішна громада». Педагоги сконцентрувалися на особливостях освітньої реформи «Нова Українська Школа», та на тому, як зробити перехід школярів до старших класів комфортним і природнім для них та їх батьків.

До заходу долучилися 190 учасників з різних куточків України: 138 вчителів разом з експертним колом та 52 школярі з батьками. Більшість учасників — мешканці Южненської громади. Окрім них були гості з Доброслава, Львова, Одеси, Полтавщини та Черкащини та інших областей України.

Усі учасники мали змогу відвідати 12 сесій від експертів. Одна з них була проведена разом із психологом і проходила окремо для дітей підліткового віку, їхніх батьків та вчителів. 

Кульмінацією (не)конференцією стали дві сесії: перша від Особливого десанту EdCamp Ukraine, яка була присвячена відновленню освіти у кожній громаді, де учасники міркували над тим, якою має бути школа та роллю батьківства, вчительства, адміністрації для того, щоб дійсно змінювати освітній процес. 

Друга сесія пройшла у формі онлайн панельної дискусії, за участі Тетяни Вакуленко (директорка Українського Центру якості освіти), Лілії Гриневич (ексміністерка освіти і науки України), Сергія Колебошина (народний депутат України), Павла Віктора (Заслужений вчитель України) та Максима Трубнікова (вчитель року 2022).  Дискусія була присвячена сучасним викликам в освіті:  як навчати сучасних дітей, яким навичкам варто приділяти увагу вчительству, які зміни чекають усіх учасників освітнього процесу.

Також протягом дня для вчителів були організовані активності, майстер-класи, волонтерська акція на підтримку вчительки Ліцею №2, на якій можна було придбати власноруч звʼязані дітьми та волонтерами іграшки-символи EdCamp, білих ворон.

Фото: Катерина Дем’янишина