У Южному відбулось 39 чергове засідання сесії міської ради. На порядку денному стояло 89 питань, також включили чотири додаткових. Левова частка цього списку – земельні питання, а також прийняття низки звітів.

Другим питанням порядку денного стала зміна Положення про постійні комісії Южненської міськради, що фактично означає відкриття засідань.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення депутатські комісії стали проходити у режимі закритих засідань.

Відтепер у Положенні зазначено: «На засіданнях постійних комісій мають право бути присутніми представники засобів масової інформації, громадяни, які виявили бажання». Також комісії транслюватимуть на ТБ.

У Южненській громаді дві вулиці змінять назву. Вони підпадають під дію Закону «Про засудження та заборону російської імперської політики». Нагадаємо, у селищі Нові Білярі і досі є дві вулиці із зросійщеними назвами: Радянська та Першотравнева.

Протягом лютого у селищі тривали громадські обговорювання. За їхніми результатами 7 пропозицій для вулиці Першотравнева набрала назва «Благодатна», а для вулиці Радянської двома пропозиціями образи назву «Соборна». Тож саме так і називатимуться вулиці.

Крім цього депутати погодили встановлення побратимських відносин з двома містами: Лагуш (Португалія) та Аннаполіс (США).

Нагадаємо, наразі Южне має шість міст-побратимів: Кемер (Туреччина), Юецин (Китай), Кобулеті (Грузія), Димитровград (Болгарія), Кьорменд (Угорщина) та Біляївка (Україна). Раніше до списку також входило місто Могильов, що у Білорусі, та з початком повномасштабного вторгнення дружні відносини завершились.