Війна росії проти України почалася задовго до 2014 року.

За словами представника Головного управління розвідки Міноборони Андрія Юсова, питання війни РФ проти України було вже вирішено, як тільки наша країна кинула виклик імперії і заявила, що хоче бути незалежною.

Про це він заявив в ефірі “Радіо Байрактар”, пише Уніан.

“Це сталося і не в 1991-му, а набагато раніше. Питання війни, власне, було вирішено. Вона давно ведеться. Зараз, я дуже сподіваюся, це вже фінальна розв’язка, і після неї ми будемо рухатися вільно, без російських гир на ногах”, – заявив Юсов.

фото suspilne.media

Він додає, що питання про напад Росії на Україну в 2022 році потрібно ставити всьому світу, до архітектури безпеки: “Як сталося, що в XXI столітті сформувався такий режим, який нападає на різні держави, анексує частини територій, не визнає суверенітет – мова ж не тільки про Україну, – знищує власних громадян, вводить диктатуру”.

За словами Юсова, екзистенціальний конфлікт між рф і України існує дуже давно – не було такого, що до 24 лютого в України існував так званий миролюбний російський сусід, а потім раптом щось зіпсувалося.

“Це вбивці, це орда, це вороги, які такими були десятки і десятки років. Як можна було уникнути цієї війни? Просто відмовитися від права на існування”, – підсумував Юсов.