
На черговій сессії 22 травня соціальна комісія підняла питання щодо технічного стану та оснащення їдалень в закладах освіти нашої громади. Вчора члени соцкомісії разом з представниками управління освіти перевірили харчоблоки в п’яти школах громади.
Попередньо у закладах склали списки необхідного обладнання та посуду. Серед нього: пароконвектомати, печі, каструлі, сковорідки, ножі тощо.
Як зазначила депутатка Оксана ВОРОТНІКОВА, виявилося що всі харчоблоки потребують ремонту: десь поточного, а десь і капітального.
«Навіть їдальня школи №2, на ремонт якої пішли мільйони бюджетних коштів, залишилася без витяжки і вентиляції, що спричинило появу грибка на стелях, прилеглих до приміщень харчоблоку, — розповіла членкиня соцкомісії. — Що стосується стану харчоблоку школи №4, де у разі запровадження освітньої реформи, збиралися відкрити ліцей і годувати всіх старшокласників нашої громади, то сказати, що це жах — нічого не сказати».

За її словами, приміщення маленьке, з жахливими умовами праці для робітників, а сам зал, де харчуються діти, школа своїми силами намагалася зробити більш затишним та приємним.
«Але за цією бутафорією тріщини в стінах, облізлу фарбу під підвіконнями, стару підлогу та застарілу систему опалення не сховаєш. Що стосується обладнання, яке стоїть в харчоблоках, то запитань не виникло лише до школи №2, в якій вже майже 4 роки не можуть закінчити ремонт, але там нове обладнання. У всіх інших треба міняти обладнання та купувати додаткове, особливо холодильні камери, бо за нормами безпеки, м’ясо, риба, молочні продукти та овочі повинні зберігатися окремо і при різних температурах. Це насамперед безпека дітей», — підкреслила Оксана ВОРОТНІКОВА.
Вона додала, що електросковорідки, духові шафи та електричні котли, що встановлені в харчоблоках, у своїй більшості вироблені ще у 1995 році. Частина з них — несправні, духові шафи покриті іржею. Таке обладнання як м’ясорубки, овочерізки, овочечистки взагалі білоруського виробництва, запчастин для їх ремонту немає, тому вони просто стоять камнем.

«Хочу запитати мера НОВАЦЬКОГО — що ви робили майже 20 років при владі з мільйонними бюджетами розвитку? За що не візьмешся — нічого до ладу не доведено, все ледве-ледве тримається і руйнується. На дахах приміщень комунальної власності ростуть дерева, дахи протікають, стіни обвалюються. За що не візьмись — усе потребує капітальних вкладень», — наголосила депутатка.
На прохання депутатів та членів комісії директори всіх оглянутих шкіл нададуть оновлені списки обладнання, якого бракує. Лише того, що є першочерговою потребою, адже загальна сума усіх «бажанок» сягає близько 5 мільйонів гривень. Комісія знову збереться наступного тижня разом із директорами навчальних закладів.