У фоє палацу культури «Дружба» зʼявилась нова композиція Южненського музею «Війна минула та сучасна».

Експозицію виставили принагідно до Дня памʼяті та примирення. Про її розміщення на своїй сторінці у Facebook повідомила директорка музею Тетяна ЄРОШЕНКО.

«Похоронка часів Другої світової й сповіщення періоду російської агресії проти України. В цих зловісних документах майже тотожний текст: «..що Ваш син .. загинув смертю хоробрих,
захищаючи Батьківщину.», — так описує експозицію Тетяна ЄРОШЕНКО.

Тож «Фокус» завітав до ПК, аби побачити експонати на власні очі. Експозиція представляє собою порівняння двох війн: Другої світової та вторгнення рф в Україну.

Найперше, що кидається в очі – це листи солдатів до своїх дружин та дітей датовані 40-ми роками 20 століття. До них у порівняння – фотографії повідомлень южненських військових. Одне з них повідомлення найпершого загиблого з Южненської громади Віктора КАНДАЛЮКА:

«По нас стріляють усю ніч зі всіх боків, і рикошети літають. Тільки зараз затихло все. Цієї ночі я лишився цілий».

На стенді «Війна минула» лист солдата БАРДІЄРА до дружини та сина, який тільки звільнився з Румунського полону. На противагу йому – лист южненця Родіона НОМИРОВСЬКОГО. Хлопець знаходиться у російському полоні.

Крім листів на стендах є «похоронки» радянського та сучасного зразків. Порівняти також пропонують і зразки листівок із війською символікою: тогочасні привітання червоної армії та сучасні малбнки «російський воєнний корабль… всьо».

Виставка у вільному доступі для усіх охочих. Відвідати її можна у фоє ПК «Дружба».