Війна проти України може затягнутися ще на п’ять років, і у разі виникнення нової серйозної кризи Захід опиниться у важкому становищі.

Про це йдеться у статті видання The Economist, пише УНІАН. Зазначається, що найбільша у Європі з 1945 року війна в Україні не подає ознак закінчення.

Йдеться, що “зараз не найщасливіші часи”, зокрема у зв’язку з тим, що війна між Ізраїлем і ХАМАС загрожує перекинутися на весь Близький Схід, а на задньому плані зіткнуться США та Іран. І якщо ці обидві війни затягнуться, “доведеться несолодко”.

“Як і за часів “холодної війни”, кожна криза, якою б вона не була, може розглядатися як випробування американської або китайської могутності, що втягує в себе кожну з країн”, – йдеться у публікації.

Також вказується, що один з ризиків полягає в тому, що противники можуть скористатися цим хаосом. Зокрема, Росія може провести загрозливі маневри під час кризи навколо Тайваню, щоб відвернути увагу США та прив’язати до себе союзників, не дозволивши їм простягнути руку допомоги в Азії.