Повномасштабна війна в Україні “вступає в критичну фазу”, у полі зору російського диктатора Володимира Путіна знаходиться Харків.

Про це пише видання Politico. Як зазначають журнлісти, на кону стоїть не лише контроль над одним із найбільших міст української держави, а “потенційно здатність країни продовжувати боротьбу”.

“Якщо Харків впаде, рішучість Заходу може незабаром з’явитися, – зазначається у матеріалі. – Путін, очевидно, хоче скористатися вікном до того, як надійде більше західних боєприпасів і зброї, щоб допомогти українській армії дати відсіч”.

Журналісти додали, що 12 травня РФ здійснила двосторонню атаку на світанку, і зараз точиться запекла битва за контроль над групою з 30 міст і сіл через дугу за 30 кілометрів на північ від Харкова.

Тим часом, Генштаб ЗСУ повідомляє , що Сили оборони продовжують стримувати ворога, який штурмує українські позиції вздовж усієї лінії фронту. Загалом, протягом доби відбулося 148 бойових зіткнень. 

Так, на Харківському напрямку окупанти 13 разів намагалися прорвати лінію оборони України на напрямках Нова Товолжанка (РФ) – Вовчанськ, Шебекіно (РФ) – Вовчанськ, Гатище – Вовчанськ, Муром – Стариця, Стрілеча – Глибоке, Пильна – Глибоке, Глибоке – Липці. 

“Українські захисники проводять прочісування міської забудови населеного пункту Вовчанськ. Бойової дії тривають, ситуація контрольована. Втрати ворога складають 164 особи та 25 одиниць техніки”, – йдеться у зведенні Генштабу.

Складною залишається ситуація на Куп’янському напрямку, де українські оборонці стримали 22 атак окупантів. Зазначається, що на деяких ділянках напрямку Сили оборони змогли покращити своє тактичне становище.