У Міністерстві охорони здоров’я дали роз’яснення змін до правил військового обліку жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту, що вступають в дію з 1 жовтня.

У МОЗ повідомили, що норма перебування на військовому обліку усіх жінок віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту, а також наукових співробітників, керівників підрозділів в охороні здоровʼя тощо діє ще з 1992 року. Проте весь цей час  вона працювала недосконало, через що частина медиків була не врахована.

Аби стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки – до 31 грудня 2026 року. 

Із січня 2023 року жінок, які навчаються на медичних або фармацевтичних спеціальностях, ставлять на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. 

“Постановка на військовий облік НЕ дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі. Жодних змін (з 1 жовтня 2023 року) в умовах виїзду за кордон для жінок – НЕ буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон незалежно від того, перебуває вона на військовому обліку чи ні (обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади)”, – зазначено у повідомленні від Міністерства охорони здоров’я.