Військовозобов’язаних жінок будуть штрафувати, якщо вони не оновлять свої дані впродовж двох місяців після набрання чинності законом про мобілізацію. Штрафи, як і для чоловіків, складатимуть від 17 до 25,5 тис. гривень.

Про це заявив начальник Кременчуцького РТЦК та СП Мирослав Волков.

“Їх також можуть штрафувати за порушення правил військового обліку. Жінки певних спеціальностей, а це переважно медики, у віці від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік і отримати військово-обліковий документ”, – заявив Волков.

Він додав, що мобілізувати  жінок можуть тільки за їхньою згодою.

“У період обов’язкового уточнення облікових даних на медичний огляд не направляють тих військовозобов’язаних, які мають право на відстрочку від призову, які старші за 55 років, заброньовані та жінок, які мають дійсний військово-обліковий документ”, – пояснив голова РТЦК.

Військовозобов’язані жінки, які не мають дійсного військово-облікового документа, або вперше його отримують, мають пройти військово-лікарську комісію.

Раніше стало відомо, що працівниці медичної та фармацевтичної сфери у віці від 18 до 60 років зобов’язані ставати на військовий облік. Жінки з іншими спеціальностями, пов’язаними з військовою сферою, можуть стати на облік добровільно.