Військовий експерт Микола МЕЛЬНИК прокоментував законопроект про демобілізацію військових строкової служби, який підписав президент Зеленський. Він вважає, що новий закон ніяк не вплине не на нашу обороноздатність.

“Я розумію, що демобілізація десятків тисяч призовників ніяким чином на нашу обороноздатність не вплине. Але це крок із заграванням із своїм народом, ніби то президент чує і готовий вчиняти такі речі, як демобілізація. Але, згідно з чинним законодавством, цих хлопців можна буде спокійно знов мобілізувати за півроку. Вони зараз не розуміють, що їх чекає в майбутньому, але через півроку вони у повному складі можуть бути відправлені на фронт”, – зазначає Микола МЕЛЬНИК.

Зазначимо, проєктом закону пропонується установити, що військовослужбовці строкової служби, термін яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені терміни, звільняються з військової служби в запас у терміни, визначені указом глави держави. З 1 серпня 2023 року строковики, в яких закінчується строк служби за призовом, можуть добровільно мобілізуватися до війська.