Військовий експерт Микола МЕЛЬНИК прокоментував прийнятий законопроект про мобілізацію.
Він вважає, що після того, як із проєкту виключили такі ключові положення, як вік мобілізації чи демобілізація, документ втратив важливість для суспільства.

“Влада програла комунікацію із військовими. Не треба було взагалі порушувати питання демобілізації. Тоді потрібно було розказувати, що треба потерпіти, що ми маємо воювати до останнього російського солдата і так далі. Але через те, що влада спочатку пообіцяла, що буде демобілізація, військові налаштувалися, що плюс-мінус через 36 місяців дембель буде”, – зазначає МЕЛЬНИК.
Стало зрозуміло , що влада не збирається проводити велику мобілізацію, а відповідно, не буде й демобілізації.

“Тому є велике розчарування, пов’язане із великими очікуваннями. І влада сама їх породила. Поки що доволі роздратовані настрої, адже незрозумілі умови гри: до якого моменту ми будемо воювати, і якщо ми всі у одному човні, то чому одні воюють, а інші ні?”, – коментує експерт.

Він додає, що в законі важливим є лише положення про перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування, військовими адміністраціями та ТЦК в частині відповідальності за військову підготовку.

І фактично держава зосередила весь адміністративний ресурс у ТЦК для того, щоб можна було правильно обліковувати та мобілізовувати.
“Органи місцевого самоврядування можуть як піти на зустріч цієї ідеї , так можуть і згадати, що їм у цій громаді ще обиратися”, – резюмує Микола МЕЛЬНИК.