фото: novynarnia.com

Президент Володимир Зеленський підписав закон про доплати та відпустки військовим. 28 червня законопроєкт прийняли у Верховній раді, за два дні — 30 червня, його повернуто із підписом очільника держави.

Документ покликаний врегулювати щомісячну виплату військовослужбовцям додаткової винагороди у 30-100 тис. грн. Доплата виплачується на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених КМУ.

Збережені норми:
— Доплати строковикам лишили 6000 грн/міс, курсантам – 2350 грн/міс. Теж за порядком КМУ.
— Відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами для курсантів: до 10 днів зимової + до 20 днів літньої.
— Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з-поміж призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки
— Мінімальний термін проходження базової військової підготовки — не менше одного місяця.

Інші норми:
— Для поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці виплат за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткова виплата 20100 грн за порядком КМУ.
— померлим внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тис. грн на умовах і порядку КМУ.
— Тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти щомісячна додаткова винагорода у 100 тис. грн на умовах і порядку КМУ.
— Мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 тис. грн за порядком КМУ.
— Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів.
— Безперервна відпустка на лікування – не більше 4 місяців.