Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ 2 липня відвідав Одесу та взяв участь у заходах до Дня Військово-Морських сил ЗСУ. Президент зустрівся із курсантами Інституту Військово-Морських сил Національного університету “Одеська морська академія” та вручив державні нагороди і бойові прапори. Про це повідомили на сайті Офісу Президента України.

“Ми знаємо, ми бачили й ми вдячні за ту славу, яку здобувають для нашої держави складові Військово-Морських сил ЗСУ. Ми всі в Україні впевнені в силі нашого народу і у вашій міцності, у вашій професійності, у вашій здатності й надалі демонструвати українську силу. Багато хто в Росії думав, ніби Чорне море – це акваторія їхньої сили. Ворог сподівався, що наші Військово-Морські сили нібито не витримають ударів Росії. Що ж, відвага й майстерність наших воїнів знищили всі ці ворожі надії та втопили їх у морі”, – сказав у привітальному слові Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ.

Президент вручив захисникам державні нагороди. Так, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку військовослужбовці нагороджені орденами Богдана Хмельницького ІІ ступеня, “За мужність” ІІІ ступеня, Данила Галицького та медаллю “За військову службу Україні”.

Особливо ЗЕЛЕНСЬКИЙ відзначив морпіхів 35-ї та 36-ї окремих бригад морської піхоти. Сьогодні відзнаку Президента України “За мужність та відвагу” отримали: 10-та морська авіаційна бригада імені Героя України полковника Ігоря Бедзая ВМС ЗСУ та 88-й окремий батальйон морської піхоти 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського ВМС ЗСУ.

Бойові прапори Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ вручив 64-му окремому гарматному артилерійському дивізіону 406-ї окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова, 26-му та 27-му окремим дивізіонам річкових катерів річкової флотилії Військово-Морських сил Збройних Сил України.

На власній сторінці у Facebook голова Держави написав:

“Сьогодні – в Одесі, перш за все для того, щоб привітати наших воїнів Військово-Морських сил Збройних Сил України із їхнім професійним днем. Привітати – і подякувати за сміливість, за героїзм та за надзвичайно круті результати для України, які вони здобули та здобувають. Достатньо лиш згадати, які амбіції були у Росії на початку повномасштабної агресії та які з тих амбіцій тепер – на дні Чорного моря. Я дякую кожному воїну Військово-Морських сил України: усім морякам, усім морпіхам, усім командирам наших ВМС, артилеристам, морським авіаторам, операторам безпілотників, дякую воїнам річкової флотилії, річкових дивізіонів… Дякую!”.

Також відомо, що під час візиту в Одеську область верховний головнокомандувач заслухав доповідь командувача Військово-морських сил України Олексія НЕЇЖПАПИ про морську оборону.