Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус, фото: AP

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) більше не розцінює коронавірус COVID-19 як особливу загрозу для світової охорони здоров’я. Про це повідомив гендиректор організації ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус 5 травня, – передає Interfax.

“Я оголошую, що ми більше не вважаємо COVID-19 глобальною загрозою у сфері охорони здоров’я”, – сказав Гебреєсус на брифінгу.

При цьому він застеріг, що це не означає, ніби загроза поширення коронавірусу повністю минула.

“Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини, і це тільки ті випадки летальних наслідків, про які ми знаємо”, – заявив Гебреєсус.

За словами Гебреєсуса, комітет ВООЗ із надзвичайної ситуації проаналізував дані щодо захворюваності на COVID-19 і напередодні рекомендував гендиректору оголосити про скасування надзвичайного стану. Він додав, що за три роки пандемії експерти зареєстрували майже 7 млн випадків смерті внаслідок зараження коронавірусом.

“Але ми знаємо, що кількість летальних випадків насправді в декілька разів вища – щонайменше 20 млн”, – наголосив голова ВООЗ.

За даними стастичного сайту Worldometers усього у світі під час пандемії коронавірусом заразилося понад 687 млн осіб, одужало 660 млн. Перше місце за кількістю заражень COVID-19 посідають США із понад 106,7 млн, друге – Індія, де виявили майже 45 млн випадків інфікування COVID-19, а третє – Франція з близько 40 млн випадків захворювання.

Пандемію COVID-19 ВООЗ оголосила 11 березня 2020 року. Таким чином пандемія тривала 3 роки 1 місяць і 24 дні.