Наймасштабнішої атаки зазнала енергосистема України вранці 22 березня. Ворог бив по Дніпровській ГЕС, щоб вивезти її з ладу. Але дамба вистояла.

Зазначається, що за цю ніч було понад 60 «шахедів» і майже 90 ракет різних типів.

Цілі російських терористів світ бачить максимально чітко: електростанції та лінії постачання енергії, гребля ГЕС, звичайні житлові будинки, навіть тролейбус.

Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, метою ворога було не просто пошкодити, а спробувати знову, як і торік, спричинити масштабний збій у роботі енергосистеми країни.

“На жаль, є влучання і пошкодження об’єктів генерації, системи передачі та розподілу електроенергії в різних областях. Крім цього, через обстріл знеструмлено одну з ліній електропередачі, що живить ЗАЕС”, – зазначив Галущенко.

Він додав, що в деяких регіонах є перебої зі світлом, але енергетики вже працюють над відновленням електропостачання.

За словами мера Харкова Ігоря Терехова, внаслідок ударів противника місто залишилося без світла і без водопостачання. Ворог випустив по Харкову щонайменше 15 ракет.

В “Укренерго” додали, що ворог бив по магістральних підстанціях і по гідроелектростанціях. Його метою було вивести з ладу ДніпроГЕС, але незважаючи на пошкодження ризику прориву дамби немає.

На Одещині у деяких населених пунктах також є проблеми зі світлом. В Одесі споживачі у різних районах скаржаться на відсутність електроенергії та води.

“Внаслідок нічної масштабної атаки ворога по енергетичним об’єктам країни пошкоджень зазнали і енергооб’єкти Одещини. Через це, за розпорядженням НЕК Укренерго, в Одесі частково відбуваються стабілізаційні відключення. Наразі знеструмлено 53 тисячі абонентів електропостачання”, – зазначає голова ОВА Олег КІПЕР.

Наразі енергетики оцінюють масштаби роботи і стверджують, що проблеми зі світлом у тих регіонах, де вони є, тимчасові.