За державною програмою “єВідновлення” власники пошкодженого російськими обстрілами житла витратили на ремонти вже понад 1 млрд грн.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

На сьогодні з цих коштів переважна кількість була витрачена на придбання будівельних матеріалів та скла, зазначили в міністерстві.

“Гроші за програмою державної грошової допомоги єВідновлення цільові і їх можна витратити лише на будівельні матеріали та послуги для ремонтів. Більше 2 тисяч підприємців будівельної галузі пропонують свої послуги, переважна кількість – це малий та середній бізнес. Для них це можливість стати “видимими” та забезпечити своїми послугами тих, хто цього зараз надзвичайно потребує”, – заявили в міністерстві.

Зазначається, що до програми “єВідновлення” приєдналися вже 2307 представників бізнесу. З них 296 (13%) – юридичні особи, 2011 (87%) – ФОПи.

Загалом понад 69 тисяч українців подали заявки на отримання грошової допомоги для відновлення пошкоджених домівок, понад 37 тисяч вже отримали її.

Крім того, працює державна програмі компенсацій за знищене житло. Станом на 23-го січня реалізовано 261 житловий сертифікат. Ще 706 сертифікатів на суму півтора мільярда гривень вже сформовано. Відповідно найближчим часом люди можуть оформлювати договори купівлі нового житла у нотаріусів.

Зазначимо, що в Одеській області перша родина, яка втратила житло внаслідок ракетної атаки, отримала компенсацію. Як повідомили в Одеській міській раді, одеситка Валерія Козаченко була власницею квартири в будинку на вулиці Приморській, який був знищений російською ракетою 23 липня минулого року.