У Южному ініціативна група мешканців міста організувала збори для відкликання депутатів Южненської міськради від заборонених партій «ОПЗЖ» (зараз депутатська група «За мир і життя») та «Наші».

Загалом відкликати девʼять депутатів прийшли близько 300 мешканців Южного. Кожному з них запропонували заповнити бланк на кожного депутата окремо.

Виборці обрали голову ініціативної групи, нею стала Ганна КОЗИРЕВА. Крім цього проголосували за склад групи, ініціативу відкликання депутатів та інше.

«З повагою до виборців, які живуть у Южному, вони обирали цих депутатів. Ми розуміємо, що ніхто не думав, що буде воєнний стан. Тепер ці партії заборонені, і ми не можемо залишити їх при владі. Люди, виборці, за Законом України могли це ініціювати. Ми зібрали людей з ініціативної групи, це близько 60 осіб. Ініціативна група і буде збирати підписи. Ми ініціювали протоколи по девʼяти депутатам, окремо по кожному з них. Це обовʼязкова процедура, яку ми маємо пройти»,— розповіла Ганна КОЗИРЕВА.

Ми ініціювали протоколи по девʼяти депутатам, окремо по кожному з них.

Відтак мандати можуть втратити девʼять депутатів Южненської міськради.

Партія «ОПЗЖ»:

Олександр ГРЕЧКІН;
Сергій КОЗАК;
Олег ТРОСТЯН;
Вадим ЯБЛУНІВСЬКИЙ;
Володимир СІВАК;
Світлана ДІНУЛ.

«Наші»:
Андрій ГОРИВЕНКО;
Валентина ДЕШКО;
Денис ЩАМБУРА.

Один з обранців, який опинився у «списку щастя», прийшов на зустріч із мешканцями міста. Пояснити людям власну позицію Олександр ГРЕЧКІН вирішив через медіа:

«На жаль, такі Закони, що іншого способу, аби піти у депутати за списками партії, ми не мали. Тому на останніх виборах, у нас був вибір від якої партії йти. Ми обрали «ОПЗЖ», але не стали членами партії і ніколи не були. Люди, які пройшли від цієї партії – звичайні достойні жителі міста, працівники підприємств. Насправді, ми – люди міста, депутати, які достойно прожили свої життя, достойно пропрацювали, збудували це місто. Я особисто близько 40 років пропрацював у порту «Південний». Тому я прийшов сюди, щоб люди розуміли і голосували не за депутатів, які йшли від певної партії, а за депутатів, які звичайні мешканці міста», – зазначив ГРЕЧКІН.

Аби підтримати ініціативу відкликання депутатів, мешканці міста можуть звернутись до голови ініціативної групи – Ганни КОЗИРЕВОЇ – ймовірно це можно буде зробити і через голів правлінь ОСББ.

Після збору необхідної кількості підписів рішення прийматиме територіальна виборча комісія.