У Южному відбувся Різдвяний благодійний ярмарок, організований волонтерським пунктом «Соловейки».

Як розповіла організаторка заходу Олена ЯЩУК, це заключний ярмарок у 2023 році. Ціллю збору є позашляховик для військовослужбовців штурмового підрозділу 28-ї бригади, він допомагатиме військовим у найгарячіших точках Бахмутському напрямку. Загальна сума збору – 180 тисяч гривень.

На момент ярмарку волонтери зібрали більше половини потрібних коштів, наразі збір закрит. Олена ЯЩУК зазначила, що позашляховик вже в Україні та чекав на покупку до кінця грудня.

Цього разу ярмарок був менш грандіозним, аніж влітку, на площі. Та не дивлячись на це, усі заплановані заходи відбулись успішно.

«Мені важко сказати, чому цього разу долучилось менше господинь. Можливо, хтось не знав, хтось не побачив наше оголошення. Я ще розумію, що є підприємці, які допомагають особисто підрозділам. Є багато факторів. Насправді, я хочу подякувати тим, хто долучився. У нас цього разу вийшов «лайтовий» ярмарок. Зазвичай ми дуже хвилюємося, коли готуємось, ми стомлюємось. Цей раз у нас все вийшло, ми все зробили в строки. У нас вийшло дуже багато дітей з четвертої школи нам допомогти. Людей малувато, хочеться, щоб вони долучались більше»,— розповіла Олена ЯЩУК.

На ярмарку господині, традиційно, продавали смаколики, випічку, книги, гарячі напої та страви, хендмейд вироби та інше.

«Я вже не вперше долучаюсь до ярмарку. Я розумію, що я потрібна і корисна тут, і мені подобається дарувати людям емоції. З початку повномасштабного вторгнення я почала активно долучатись до волонтерського руху. Я тоді побачила, що у нас в школі запускається волонтерський пункт, тоді ми плели сітки. Я розуміла, що я маю щось робити для нашої перемоги. І трішки побоявшись, я прийшла і почала щось робити. Тим паче, мої руки були корисними»,— розповіла Тетяна, волонтерка пункту «Соловейки».

До заходу долучились і артисти. Для мешканців міста заспівали гурт «Штаб волонтерів», хор «Берегиня», Петро МАКОВЕЦЬКИЙ та Богдан МАЛЯРЧУК. Біля співаків також стояла банка для донатів.

При вході мешканці міста могли сфотографуватись у фотозоні, яку влаштувала режисерка ПК “Дружба” Ольга ЛЕЩЕНКО. Зробити світлину можна було і з сніговиком Олафом та білим єдинорогом.

Крім цього на ярмарку провели аукціон. Лот – вишита власноруч картина. Стартовою ціною стали дві тисячі гривень. Переможниця забрала виріб за 2300 гривень.

Загалом южненці задонатили 91 тисячу 189 гривень.