У Южненській міськраді нагадують: укладання договору на вивіз побутових відходів є обовʼязковим.

Про це йдеться у зверненні на сторінці міськради у Facebook.

Нагадаємо, 17 січня виконавчим комітетом було визнано ЮМКП «Южтранс» виконавцем послуг з управління побутовими відходами на території міста Южного на 2024 рік.

Тож зараз южненцям, що мають індивідуальні договори, варто окремо звернутись до підприємства аби укласти новий документ. Інші договори укладаються через голів правління ОСББ.

ЮМКП «Южтранс» знаходиться за адресою:
м. Южне, вулиця Комунальна, 9.

Графік роботи: понеділок — пʼятниця: 08:00 -17:00, обідня перерва: 12:00 – 13:00
Телефон: 099-084-68-80 — бухгалтерія,
097-610-29-10 – диспетчер.
E-mail: yzhtrans@ukr.net

«При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те особи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження»,— йдеться у повідомленні.

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до частині 2. ст. 31 Закону України «Про управління відходами» утворювачі побутових відходів зобовʼязані: укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у
встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами. У звʼязку з цим укладання договору на вивіз сміття є обовʼязковим для усіх.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про управління відходами», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність.