Южненська міська рада ветеранів відзначила ювілей – 30 років від заснування організації. Рада розпочала свою роботу у 1993 році, за ініціативи Михайла ГРЕЧЕКА. Саме він і очолив організацію. До її складу увійшли ветерани Другої світової війни, війни в Афганістані, ліквідатори ЧАЕС.

Наразі раду очолює саме ліквідатор ЧАЕС Віктор МАРКОВСЬКИЙ. До того ж, він є наймолодшим членом організації.

«У мене в організації підібралися чудові люди. Наприклад, мій перший заступник Григорій Федорович ЗАДОЮ, колишній співробітник Міністерства внутрішніх справ, його знають як начальника южненської міліціі. Ростислав Федорович КОЛОДІН, який активно займається волонтерською роботою. Також велику роботу проводить Оксана Іванівна МАРКОВСЬКА, вона займається буквально всім: вона і секретарка, і сестра милосердя… Колектив чудовий, кожен знає свою роботу»,— розповів Віктор МАРКОВСЬКИЙ.

Метою створення ради ветеранів стало обʼєднання ветеранів Южного задля організації спільного дозвілля, підтримки та допомоги. Зокрема, рада ветеранів звʼязується із благодійними фондами, громадськими організаціями, аби підтримати своїх. Крім цього ветерани також займаються і волонтерською діяльністю. Наразі рада ветеранів нараховує близько 1500 осіб, найстаріший з них – ветеран Другої світової війни, Михайло Федорович ЄМЕЛЬЯНОВ – йому 98 років.

«За цей час я познайомився з багатьма людьми, з президентами благодійних фондів – ми з ними спілкуємось про наші проблеми, наші потреби, і вони намагаються хоч якось мінімально нам допомогти. За ці роки нами надали багато речей, яких люди дуже потребують: продукти харчування, засоби гігієни. А ми у свою чергу багато допомагаємо чорнобильцям, афганцям, дітям-інвалідам, лежачим хворим, людям, які повернулись з російсько-української війни, які захищають нашу українську землю, вдовам наших загиблих солдатів… Ми намагаємось допомогти усім, хто цього потребує»,— зазначив Віктор МАРКОВСЬКИЙ.

Привітати ветеранів запросили і секретарку Южненської міськради Оксану ВОРОТНІКОВУ. Вона вручила подяки «За багаторічну працю, активну участь у діяльності ветеранського руху та громадському житті міста, високий професіоналізм, а такаж з нагоди 30-річчя заснування Южченської міської ради ветеранів Одеської області» трьом членам ради ветеранів. Крім цього Оксана ВОРОТНІКОВА подарувала присутнім ветеранам пакунки із продуктами.

«Я була дуже приємно здивована нашими ветеранами, які на сьогоднішній день настільки оптимістичні, настільки живі, настільки вони готові до співпраці, до активного життя. Це люди старої закалки, які пройшли багато у житті. І сьогодні, незважаючи на свій вік, вони не втратили любов до життя, вони дуже дієві, дуже активні, тому я отримала велике задоволення від спілкування з ними. Я багато почула про історію нашого міста з перших вуст, про їх життя, які в них були мрії, коли вони були молоді. У деяких ці мрії втілились в життя, деякі продовжують мріяти. Був чудовий вечір із приємною компанією»,— розповіла Оксана ВОРОТНІКОВА.