Южненська спортсменка Анастасія ШЕРЕМЕТ (справа)

Представники України посіли перше місце у медальному заліку серед дівчат та юнаків в Європейських іграх єдиноборств, які проходили з 29 травня по 3 червня у Белграді. Спортсменка ФСК “Хімік” Анастасія ШЕРЕМЕТ здобула бронзову нагороду у віковій категорії U-17. Історія цього виступу ширша за суто спортивну складову, – розповіли у пресслужбі Одеського припортового заводу.

Спортсмени відділення вільної боротьби ФСК “Хімік” АТ “ОПЗ”, що увійшли у національну збірну у віковій категорії U-15 та U-17, не беруть участі у Європейських змаганнях через допуск борців з терористичної росії та їх посібників з білорусі. Таке рішення було прийняте United World Wrestling, міжнародною федерацією Олімпійських видів боротьби. Це принципова позиція національної федерації, і южненські спортсмени її підтримують.

Прийняти таке рішення було непросто, адже молоді спортсмени довго готувались аби показати високі результати. Близько 30 українських борців та борчинь мали представляти Україну на Чемпіонаті Європи серед кадетів в Албанії.

Щоб кращі реслери не лишились без заключних змагань сезону, Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України були організовані змагання у цих вікових категоріях під егідою World Combat Games, який відбувся у столиці Сербії, Белграді з 29 травня по 3 червня.

В Європейських іграх єдиноборств серед учнів Україна була представлена у 5 видах спорту: вільна боротьба, греко-римська боротьба, самбо, тхеквондо і дзюдо.

У старшій віковій категорії з вільної боротьби U-17 найбільш успішним серед представників Южного був виступ Анастасії ШЕРЕМЕТ, яка здобула бронзову нагороду змагань. Анастасія представляє два южненські заклади, ФСК “Хімік” та міський “Спорт для всіх”.

ЇЇ наставник, Володимир ВЕРЕМЕЙЧУК, тренер-викладач з вільної боротьби ФСК «Хімік» АТ «ОПЗ», відзначив дуже хороший рівень виступу спортсменки:

“Анастасія продемонструвала дуже потужні поєдинки на старті змагань, вона одержала три перемоги одну за одною, а у вирішальному раунді зустрілась з румунською борчинею, якій трохи поступилася, і далі продовжила змагатись за бронзу. «Малий фінал» вийшов у дівчат суто українським, і наша вихованка перемогла у поєдинку свою суперницю, якій поступилась у чемпіонаті України. Відзначу, що у командному медальному заліку World Combat Games наші команди дівчат та юнаків посіли перші місця”.

Наразі відділення вільної боротьби ФСК «Хімік» АТ «ОПЗ» готується до важливого етапу сезону – чемпіонату Європи U-20, де не допущені представники країни-терориста. Спортсмени вдосконалюють свою форму, і у повній готовності мають підійти до континентальної першості. Тренерський колектив та вихованці нашого клубу налаштовані на максимальний результат і докладають всіх зусиль, щоб гімн України лунав на всіх майданчиках, де виступають южненські спортсмени.

фото: пресслужба Одеського припортового заводу