У суботу, 17 червня, у селі Маяки відбувся районний етап обласних спортивних змагань серед представників місцевого самоврядування “Рухайся до перемоги”. Захід проходив на підтримку ЗСУ.

У змаганнях взяли участь шістнадцять команд. Кожна з них боролася у восьми спортивних дисциплінах. Южненську громаду представляли посадовці, члени виконкому та депутати Южненської міської ради. Капітаном команди стала заступниця міського голови, начальниця управління освіти Олена БАРАНЕЦЬКА.

Спортивна зустріч розпочалася з урочистого відкриття о десятій годині та тривала протягом усього дня. Під час офіційної частини учасників привітав начальник районної військової адміністрації Юрій КРУК. Змагання були організовані на підтримку Збройних сил України, тож на території Маяківського ліцею, де проходив турнір, було розташовано намети із їжею, напоями, а також скриньками для грошей. Усі кошти з придбаних товарів стали донатами для захисників.

Кожна з команд відрізнялася від інших формою. Збірна Южненської ОТГ також пошила однаковий спортивний одяг. Допомогу у його придбанні надало ДП “МТП “Південний”.

За результатами змагань у загальному заліку Южненська команда посіла 14 сходинку. Наша громада здобула першість з шахів. Збірну у цій дисципліні представляв депутат Южненської міськради Сергій ПОТУШАНСЬКИЙ. Третє місце серед гравців у більярд виборов депутат Андрій ГОРІВЕНКО. У шашках серед жінок нас представила Наталя ДРОБИШЕВА, у настільному тенісі проявили себе Геннадій МАРТИНОВ та Ірина ДАЛЕКАРЕЙ, у дартс — Степан ТИМЧИШИН і Марʼяна ГНАТЮК. 

Ще одним заліковим видом змагань став гирьовий спорт. Южненську громаду у ньому представив начальник управління архітектури та містобудування Сергій ОРИШАКА, піднявши 39 разів гирю, вагою у 24 кілограми. Переможцем з гирьового спорту став представник Яськівської громади.

“Авжеж,  засмутився, бо все ж таки хочеться перемагати й не розраховував, що тут будуть майстри спорту та кандидати у майстри спорту. Переможець зробив 236 разів, він майстер спорту міжнародного класу. Взагалі, я спортом займався лише в юності. У студентські роки був у складі збірної академії з гирьового спорту та паверліфтинг. Але після цього вже перестав займатися. Коли проводили набір на ці змагання, я згадав, що колись займався, тим більш у міській раді не було нікого на цей вид спорту, тому погодився взяти участь”, – розповів Сергій ОРИШАКА.

Волейбольна команда Южненської збірної завершила свій шлях у змаганнях після першої гри. Обидві партії южненці програли з рахунком 14:16, щоразу складаючи сильну конкуренцію суперникам з Яськівської громади.

Розгорнуто прокоментувала результат капітанка команди Світлана ВИШНЯ:
“Ми сюди їхали за перемогою. У нас дуже гарна волейбольна команда, ми були налаштовані, у нас все було обговорено: хто приймає мʼячі, доводить… Наприклад, у нашій команді в нападі працювали Ігор КРАВЧУК та Сергій МАСЛОВ. Ми доводили мʼячі, щоб вони реалізовували нападаючий удар. Бо без нападаючого удару перемоги ми не здобудемо. Але, як виявилося, команда з Яськівської громади, з якою ми грали, робила “скидки”, при цьому у них був лише один нападаючий гравець. Під час цих мʼячів, які вони нам скидали у пʼяту та шосту зони, ми не встигали використовувати нижній або верхній прийом, аби утримати мʼяч у грі. Також я вважаю тут не має бути олімпійської системи, ми мали б грати за круговою системою. У другій партії дуже вдало вийшов Владислав ТЕРЕЩЕНКО на подачі, вони вийшли дуже результативні. У волейболі це дуже важливо, аби були наші подачі й ми могли довести мʼяч на атаку. Шкода, що для нас вони так швидко закінчилися. Якби була кругова система, ми б грали у своїй групі та за кількістю виграних ігор, пройшли б далі“.

До складу команди також увійшли Надія КОНОПАЦЬКА, Ігор КРАВЧУК, Максим КУШНІР, Сергій МАСЛОВ, Олександр ПАВЛЕНКО, Володимир СІВАК, Владислав ТЕРЕЩЕНКО. Нашу команду з волейболу також підтримала і давала настанови українська волейболістка Ірина ТРУШКІНА. Зранку спортсменка написала команді теплі слова: “Будуть в підсумку медалі — добре, не будуть — досвід та проведений час, які коштують не менше за нагороди”.

“У мене дуже позитивні емоції від поїздки. Дуже радий, що Южненська громада почала брати участь у таких заходах. Результатами змагань саме моєї команди я не задоволений, бо знаю, що ми могли краще. Але це не означає, що ми програли. Тобто будемо тренуватися і наступного разу виступимо набагато краще. У нас було усього два тижні й не було досвіду, тому такий результат. Після змагань я вирішив знову зайнятись спортом, для початку планую повернутись до загальної фізичної підготовки“, – поділився Максим КУШНІР. 

Як і волейбольна збірна, команда з футболу також закінчила змагання після першої гри, програвши Великодолинській громаді із рахунком 3:0. Нашу команду очолив міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ, також взяли участь Артем ЛУЦЬ, Ігор ЧУГУННИКОВ, Сергій ПОТУШАНСЬКИЙ, Олександр АНУФРІЄВ, Віталій БОНДАР, Михайло ДВОРКОВИЙ та Віталій БЕЗИК.