До Южного завітав депутат Верховної Ради України Степан ЧЕРНЯВСЬКИЙ на запрошення депутата Южненської міськради Олександра ДІДЕНКА. Зустріч пройшла в Южненському офісі партії «Слуга Народу».

Головною темою візиту нардепа стало перейменування Южного. Як розповів Степан ЧЕРНЯВСЬКИЙ, до округу, від якого він був обраний, входить село Сичавка, тож це питання його зацікавило.

До зустрічі долучили також представників профспілок Южненської громади, а також історикиню Валентину БІЛУ, яка розповіла історію назви «Анненталь» і зазначила, що на її думку, ця назва – колабораціоністська. Адже вона зʼявилась від німців, яких на територію України запросила Катерина ІІ.

Депутат Южненської міськради Максим КУШНІР розповів, що разом із колегами написали листа до профільного Комітету Верховної Ради з питань місцевого самоврядування. У листі обранці зазначили те, що назва «Порт-Анненталь», що потрапила на розгляд Комітету, не набрала підтримки у громаді і попросили призупинити процес, аби підтримати варіант «Південне», який набрав підтримку 77% голосуючих.

«На зустрічі з депутатом Верховної Ради ми озвучили дві пропозиції: довести до ВР те, що процес перейменування зараз не на часі, а буде актуальним після закінчення військового стану і, якщо це неможливо, то підтримати саме той варіант майбутньої назви міста, який набрав найбільшу підтримку»,— розповів Максим КУШНІР.

Нагадаємо, що 25 квітня депутати Верховної Ради мали голосувати за перейменування понад 300 населених пунктів, до списку яких увійшло і Южне. Та питання зняли. За словами Степана ЧЕРНЯВСЬКОГО це відбулось через те, що він, а також деякі його колеги від Дніпропетровської області були незадоволені новими назвами міст та сіл, адже соціальні опитування мешканців показували інші результати, аніж були запропоновані до Ради.

«Я думаю, що це питання поки відтерміновано, але часу дуже мало – потрібно виконувати завдання Закону. Я думаю, найближчим часом я виступлю на Комітеті. Я взяв всі матеріали. Сьогодні мене тут зустріли і депутати, і історики, і представники профспілок – всі висловили свою думку, що назвою міста має бути саме «Південне»,— зазначив нардеп Степан ЧЕРНЯВСЬКИЙ.

Тепер це питання буде розглядатись у Києві.

«Якщо щось не вийде, то, я думаю, ми будемо у міськраді звертатися до депутатів-однодумців, з різних фракцій, аби набрати більшість голосів для того, щоб проголосувати на сесії і прийняти рішення надати місту назву «Південне». І вже всі ці листи відправлятимемо на Київ»,— зазначив депутат Олександр ДІДЕНКО.