В Йорданії з 14 по 20 серпня пройшов Чемпіонат світу з вільної боротьби U20. У ньому взяли участь южненські спортсмени Микита ЗУБАЛЬ та Марія ЗЕНКІНА. Раніше вони показали високий результат на Чемпіонаті Європи в Іспанії. Та зі світових змагань южненці повернулись без медалей.

Чемпіонат світу планувався у Польщі, та за декілька тижнів до старту, його перенесли до Йорданії. Зміни відбулись через те, що Польща не видає візи росіянам та білорусам, яких також допустили до змагань, за умови виступу під нейтральним прапором. Тож United World Wrestling, керівній міжнародній організації з боротьби, довелось обирати більш лояльну до окупантів країну.

Тренер з вільної боротьби ФСК “Хімік” Володимир ВЕРЕМІЙЧУК розповів, що в Йорданії сталось неочікуване, що, ймовірно, також вплинуло на результати спортсменів. Йорданія — країна Середнього Сходу з незвичним для європейців харчуванням. Тож вже за кілька днів після приїзду, більшість європейських та американських спортсменів захворіли, ймовірно, на дизентерію. Причиною, як розповідає тренер, стала специфічна вода, яка виявилась “не по зубах” гостям. 

Микита ЗУБАЛЬ провів дві зустрічі. Першу зі спортсменом з Америки. У ній вийшовши за килим на колінах, що не має враховуватись, хлопець програв за рішенням судей, хоча, як розповідає Володимир ВЕРЕМІЙЧУК, южненець мав би виграти американця за останньою дією. Та після перегляду суддями відео, було прийнято рішення про “умисний відхід”. Друга сутичка — втішна зі спортсменом з Киргизстану також не стала успішною. В ній Микита вигравав із рахунком 7:2, та через погане самопочуття не зміг дійти до кінця. 

Марія ЗЕНКІНА зустрілась на килимі із суперницею один раз. Нею стала спортсменка з Америки, яка програла сутичку за вихід у фінал, тож Марія не увійшла до втішних зустрічей.

“Маша виявилась занадто юною для Чемпіонату Світу. Вона здійснила справжній подвиг на Чемпіонаті Європи U-20. Але Чемпіонат Світу рівнем вище, бо додаються спортсмени з Японії, найсильнішої країни з жіночої боротьби, Америки та інших країн, які серйозно борються, в яких дуже розвинений наш вид спорту. У Маші є ще три роки в молодіжній категорії. Їй 17, а вона вже бореться із 20-річними спортсменами. Те що на Європі вона стала третьою, у статусі кадетки, це її особистий подвиг”,— розповідає Володимир ВЕРЕМІЙЧУК. 

За результатами чемпіонату, чоловіча збірна увійшла у ТОП 10 кращих команд, здобувши одну срібну медаль. Жіноча збірна увійшла до четвірки найкращих, виборовши повний комплект медалей: перше, друге та третє місця. Тож гімн України пролунав на світових змаганнях!

українська спортсменка Аліна Філіпович