Громадська організація «Южненське міське товариство захисту тварин» просить міську раду виділити приміщення для притулку із територією для утримання і вигулу кудлатих безхатченків. Відповідний лист голова організації Олена Сухоткіна спрямувала на ім’я Южненського міського голови Володимира Новацького, депутатського корпусу та очільника Одеської районної держадміністрації Юрія Крука.У документі зоозахисники вказують, що з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну, у Южненській громаді збільшилася кількість безпритульних тварин. Зокрема через сусідство із Миколаївською областю, адже небайдужі люди привозять чотирилапих з територій активних бойових дій, де їх полишили господарі. І не всі тварини потрапляють до нових сімей.

«Як громадська організація ми прагнемо допомогти цим тваринам та забезпечити їм безпечне місце проживання. Нашими силами регулярно проводять акції зі збору коштів на лікування, щеплення, стерилізацію, транспортні витрати в нові родини. В тому числі і за кордон.З початку війни ми ініціювали та організували проведення стерилізації (кастрації) більше 1000 безпритульних тварин, майже 800 з них отримали щеплення від сказу – смертельної хвороби для людини. Станом на сьогодні в місті Южному є дві собаки, які час від часу кусають мешканців і гостей міста, але, на щастя вони прищеплені і не несуть загрози для життя людини», – зазначено в листі.

Олена Сухоткіна у своєму зверненні просить виділити приміщення в промисловій зоні громади з достатньою віддаленістю від житлових будинків із невеликою земельною ділянкою для вигулу тварин. ГО не просить передавати це приміщення у приватну власність, а лише закріпити його за організацією договором із символічною орендною платою. Це надасть можливість вчасно ізолювати собак та надавати їм допомогу. Організація не є прибутковою, тож не ставить на меті займатися підприємницькою діяльністю.
18 травня, під час сесії Южненської міськради, депутати внесли це питання на обговорення у протокольному режимі на наступне засідання. Водночас голова Фонду комунального майна Наталя Пітусь встигла зазначити, що наразі приміщення, яке відповідало б запиту зоозахисників відсутнє. Проте вирішувати долю цього питання будуть депутати.