Южненській міській лікарні планують присвоїти імʼя колишнього керівника Романа ЛИМАНСЬКОГО. Таку пропозицію до міської ради надіслав колектив медичного закладу. Погодити рішення ще мають мешканці та депутати. Але протягом місяця до електронного громадського обговорення долучилися одиниці. 

Клопотання присвоїти ім’я попереднього головного лікаря міста від 175 медиків надійшло наприкінці червня. Свою позицію працівники закладу обґрунтовують “значним внеском Романа Васильовича Лиманського у будівництво, розбудову та модернізацію цього медичного закладу”.

Для того, аби заклад отримав нову назву мають ще пройти громадські обговорення. В електронному форматі. Вони передбачені постановою Кабінету Міністрів України. 10 липня на Всеукраїнській платформі Едем з’явилася публічна консультація. З того моменту у мешканців громади є два місяці на проведення обговорень, подання пропозицій, висловлення думок. Тут же можна прочитати розширену довідку про роботу відомого медика та посадовця.

скрин з сайту consult.e-dem

Станом на 10 серпня на платформі чотири коментарі, тобто голоси. Усі проти присвоєння Южненській лікарні імені колишнього керівника.Вони написані на початку обговорень. З того часу минув майже місяць. Таким чином можна сказати, що мешканці дають мовчазну згоду у цьому питанні. Коментарі приймаються до 11 вересня. Їх можна залишити тут.

Як розповіла начальниця відділу з питань внутрішньої політики та звʼязків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА, орієнтуватись у розв’язанні питання будуть на думку більшості. Наразі, більшість — це 175 голосів працівників лікарні.

Довідка: Роман Васильович ЛИМАНСЬКИЙ — почесний громадянин міста Южного, у період 2006-2022 років обіймав посаду головного лікаря Южного та головного лікаря КНП “Южненська міська лікарня”, представляв інтереси мешканців як депутат у Южненській міської ради у VI та VII скликаннях. Роман Васильович Лиманський пішов з життя у віці 70 років, 19 жовтня 2022 року.

Фокус поспілкувався із мешканцями міста на вулицях, аби дізнатись їхню думку. Більшість з них про голосування не знала. Думки стосовно присвоєння лікарні імені колишнього керівника

“Ставлюсь до цього різко негативно. Знаю, що багато людей мене підтримують. Справа в тому, що присвоюють імʼя лише тим людям, хто має великі заслуги перед нашим містом. Тобто ця людина була управлінцем лікарні. Він не будував її з особистих коштів, не був практикуючим лікарем, він був лише директором. І все. Тут проблема в тому, що є внутрішня “кухня” нашої лікарні, де багато людей замовчують те, що деякі кадри звільнялись через його тиск, через його травлю”, – розповіла Катерина, мешканка міста.

“Зараз у державі війна і дуже багато людей заслуговують на те, щоб на їхню честь назвали якусь установу або вулицю. У Южному дуже багато хлопців і дівчат, які зараз воюють і загинули на війні. І я вважаю, вони більше заслуговують на те, щоб в їх честь назвати установу чи вулицю або площу. Нічого особистого до головного лікаря лікарні не маю, бо особисто я його не знаю. І, мабуть, в нього багато дійсно добрих справ. Можливо, він має право на найменування, не знаю. Як вирішить колектив або жителі міста”, – Світлана, мешканка міста.

“На скільки я знаю Лиманського він знаменитий і хороший лікар, і завідуючий був. То хай на честь нього буде і назва. А на рахунок громадських обговорень на сайті нічого не чула, нічого не скажу вам”, – Світлана, мешканка міста.

Після завершення обговорень проєкт рішення буде винесено на розгляд сесії Южненської міської ради, де і буде прийнято остаточне рішення.